Dave Grohl zdradził, której piosenki Nirvany nie potrafi słuchać

22.08.2019 15:21
Nirvana|undefined Fot. shutterstock.com

Frontman Foo Fighters wyznał, który kawałek Nirvany nadal wywołuje u niego nieprzyjemne wspomnienia.

Dave Grohl jest szczęściarzem, bo na swoim koncie ma dwie słynne zespoły - Nirvanę i Foo Fighters. Oczywiście do tego można dorzucić jeszcze sporo gościnnych występów u innych artystów, w końcu Grohl nie lubi nudy. Często jednak muzyk wspomina czasy Nirvany, do której dołączył w 1990 roku.

Dave Grohl zdradził, której piosenki Nirvany nie potrafi słuchać

Artysta bardzo emocjonalnie podchodzi do starych, dobrych czasów i nadal nie może słuchać muzyki Nirvany. W rozmowie z The Guardian Dave Grohl cofnął się do czasów kapeli Kurta Cobaina. Kawałek "You Know You're Right" był ostatnim utworem, który został nagrany z Cobainem i okazuje się, że Grohl ma problem z odsłuchem tego kawałka:

Przesłuchałem tę piosenkę pierwszy raz od 10 lat. Mój Boże, jak tego ciężko się słucha... Nie był to fajny czas dla kapeli. Kurt był w złym stanie, raz było lepiej, raz źle. Ostatni rok kapeli był trudny. Pamiętam, że byliśmy wówczas w Europie, było bardzo zimno i pierwszy raz w życiu odczułem depresję. Jednego dnia w ogóle nie mogłem wstać z łózka, zacząłem się zastanawiać, dlaczego w ogóle tutaj jesteśmy.

Przeczytaj także

Piosenka nadal bardzo wzrusza Grohla:

Pod względem teksu, ten numer łamie serce, Kurt był w strasznym miejscu. Muzycznie natomiast kawałek wywołuje katharsis. Tęsknię za jego głosem, za nim... Myślę, że gdy pisał ten numer, nie był zadowolony ze swojego życia, chyba nikt z nas wówczas nie był szczęśliwy.

Posłuchajcie tego utworu:

Nirvana powstała w 1987 roku i do jesieni 1990 roku pojawiło się kilku perkusistów. 21-letni Dave Grohl grał w kapeli Scream. Frontman Melvins, Buzz Osborne, namówił Cobaina i Novoselica, żeby wybrali się na koncert Scream w San Francisco. Wtedy też  zobaczyli Grohla pierwszy raz na żywo. Nirvana przyjęła młodego perkusistę i zagrał on z zespołem pierwszy koncert 11 października 1990 roku w North Shore Surf Club w mieście Olympia w stanie Washington. 

Zobacz także: Oto pierwszy koncert Dave'a Grohla z Nirvaną

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.