Dave Lombardo: Nie będę rozmawiał o Slayerze [VIDEO]

Urszula Drabińska
02.04.2015 10:42
Dave Lombardo: Nie będę rozmawiał o Slayerze [VIDEO] Fot. Antyradio.pl

Były perkusista Slayera opowiedział nam między innymi, czym zajmuje się obecnie w formacji Philm. Czy jest zadowolony z tego, co osiągnął?

Z Davem Lombardo spotkaliśmy się przed koncertem grupy Philm w Warszawie, w której aktualnie gra. Wiele osób wciąż kojarzy go głównie ze Slayera, dlatego poprosiliśmy, by opowiedział nam co nieco o jego obecnym zespole.

To kombinacja trzech różnych muzyków, na których wywierały wpływ bardzo różne rzeczy. Gerry jest zdumiewającym pianistą. (...) Pancho natomiast inspiruje się funkiem, basistami. Lubi muzykę rockową, lecz także ambient. (...) Mnie też inspiruje wiele różnych muzycznych stylów. Połączenie jest bardzo interesujące – to mieszanka thrashu, muzyki funk, punka, ambientu. To mieszanka wszystkiego. Bardzo, bardzo ciężka.

A czym dla niego osobiście jest ta grupa? Sprawdźcie w pierwszej części naszego wywiadu!

Czy w Philm chce coś komuś udowodnić lub pokazać?

Osobiście nie mam niczego do udowodnienia. Jestem osobą, która po prostu chce dalej tworzyć.

Dave’a Lombardo wypytaliśmy nie tylko o tę formację, lecz także o przyszłość jego innych projektów – zespołów Fantômas i Grip Inc. Podczas rozmowy pojawił się również temat kolekcji zdjęć „Rhytm Mysterium”.

A jak czuje się z tytułami ojca chrzestnego podwójnej stopy czy pioniera thrash metalu?

Uwielbiam to. To wspaniałe. Jestem bardzo szczęśliwy, że fani wiedzą, co zrobiłem i doceniają to. Mam nadzieję, że dam im jeszcze więcej.

Nie przegapcie też tego, co obecnie ma do powiedzenia o Slayerze!

Nie ma co się dziwić. Większość kojarzy go z tej kapeli, jakby kompletnie zapominając o jego innych dokonaniach (by – oprócz wymienionych powyżej – wspomnieć jeszcze tylko udział w sesjach nagraniowych albumów „The Gathering” zespołu Testament czy „Reflections” Apocalyptiki). Wszyscy interesują się tylko Slayerem, a potem przekręcają jego słowa. Ile można? :)

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.