Fantomas – pierwszy koncert po wielu latach

Magda Słomka
08.12.2014 11:43
Fantomas – pierwszy koncert po wielu latach Fot. Google+

Supergrupa założona inicjatywy Mike’a Pattona po długiej przerwie zdecydowała się na występ, a w zasadzie dwa. Mamy dla Was wideo z piątkowego koncertu w Santiago!

Zespół Fantomas nie występował na scenie od ładnych paru lat, a ich ostatnia płyta „Suspended Animation” ukazała się w 2005 roku. Grupa składająca się z Mike’a Pattona, gitarzysty Melvins – Buzza Osborne’a, basisty Mr. Bungle – Trevora Dunna i byłego perkusisty zespołu Slayer – Dave’a Lombardo, reaktywowała się, by po wielu latach wystąpić wspólnie w Chile. Udało się to aż dwa razy: 5 grudnia 2014 roku w Teatro Cariola w Santiago i 6 grudnia 2014 na festiwalu RockOut. Podczas pierwszego występu muzycy zagrali utwory pochodzące z ich płyty z 2001 roku – „The Director's Cut”. Zobaczcie jak to wyglądało!

Jak doszło do koncertu?

Dave Lombardo już we wrześniu ogłaszał, że jego „drzwi są otwarte” i bardzo chciałby, aby zespół, który bardzo kocha, powrócił na scenę. Kiedy ex-perkusista Slayera dowiedział się, że taka okazja się nadarzy, przyznał, że stało się to przede wszystkim z inicjatywy Pattona.

Mike i ja utrzymywaliśmy kontakt telefoniczny. Kiedy grał w Los Angeles, przychodziłem na koncert. Kiedy nagrywał jakąś płytę w L.A., umawialiśmy się na lunch czy coś w tym stylu. Zawsze mówił mi, że chciałby ponownie zebrać wszystkich członków grupy Fantomas i marzy mu się zagranie kilku show w tym składzie. Powiedział: „Dave, to jeden z tych zespołów, o które ludzie wciąż pytają!”. Tak więc otrzymaliśmy możliwość zagrania koncertu w Santiago 6 grudnia. Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę zagrać znowu z tą grupą. (…) Będzie to pozytywny moment dla całej kapeli.

Lombardo naprawdę cieszył się z występu, także na Facebooku:

dave fb

W 2008 roku Mike Patton zapytany o to, czy pracuje nad nowym materiałem zespołu Fantomas, odpowiedział:

Zwolniliśmy trochę tempo, ponieważ jesteśmy rozproszeni przez inne projekty, z którymi jesteśmy związani. Jednak już zacząłem pisać nowe kawałki na kolejną płytę. Chciałbym spróbować stworzyć w całości elektroniczny krążek. Staram się wykombinować jak to zrobić. Nie sądzę więc, że ten materiał ukaże się w najbliższym czasie, ale Fantomas cały czas siedzi w mojej głowie.

Minęło już sześć lat od tej deklaracji. Myślicie, że dwa grudniowe koncerty supergrupy to wstęp do czegoś większego?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.