David Draiman z Disturbed zaatakował Rogera Watersa "i resztę jego nazistowskich towarzyszy" za bojkot Izraela

Joanna Chojnacka
04.06.2019 14:06
David Draiman|undefined Fot. Amy Harris/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wokalista Disturbed nie przebierając w słowach wyraził swoją opinię na temat działań Rogera Watersa. Porównał go do nazisty. 

Roger Waters bardzo często zabiera głos w sprawach politycznych. W ramach sprzeciwu wobec polityki Donalda Trumpa muzyk chciał zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Postanowił tym podkreślić, że nie zgadza się na budowanie muru między państwami. Ponadto muzyk krytykuje innych artystów, którzy decydują się na koncertowanie w Izraelu. Waters zarzuca Izraelczykom łamanie praw człowieka arabskich mieszkańców Palestyny, a każdy zespół, który występuje na tym terenie, popiera według niego takie zachowanie. W związku ze swoimi przekonaniami muzyk usilnie dążył do zbojkotowania koncertu tribute bandu Pink Floyd w państwie na Bliskim Wschodzie. W swoich działaniach był na tyle konsekwentny i uparty, że muzycy przyznali, iż czuli się zastraszani.

David Draiman zaatakował Rogera Watersa

Zachowania Watersa najwyraźniej nie popiera lider grupy Disturbed, David Draiman. Muzyk podkreślił, że według niego bojkot Izraela jest bezsensowny i zapowiedział, że wkrótce zagra tam koncert.

Niezależnie od tego czy mówimy o Izraelu, czy o jakimkolwiek innym miejscu - obwinianie całego społeczeństwa i narodu za działania jego rządu jest dla mnie absolutnie niedorzeczne. Nic tym nie osiągniemy. Nie widzę bojkotów w Rosji, ani w innych krajach, w których panują naprawdę opresyjne reżimy, w których prześladuje się osoby LGBTQ i inne mniejszości. Nie widzę chociażby bojkotu Chin za to jak traktuje się tam muzułmanów.

Przeczytaj także

Wokalista Disturbed podkreślił także, jak dużą siłę ma muzyka i że należy wykorzystać to w pozytywny sposób, zamiast budować kolejne podziały. Oprócz tego nie przebierając w słowach zaatakował Watersa.

Istnieje szczególna nienawiść wobec narodu żydowskiego na świecie i nie umiem tego wyjaśnić. Jest to coś, co przetrwało lata i jest zakorzenione w społeczeństwie od wieków. Samo przekonanie, że Waters i reszta jego nazistowskich towarzyszy znają najlepszy sposób na wprowadzenie zmian, to kompletne szaleństwo i absurd. Ich działania opierają się na nienawiści do kultury, narodu i społeczeństwa, które demonizuje się bezpodstawnie od lat. Chcesz zobaczyć przemianę w ludziach? Chcesz ich do siebie zbliżyć? Zabierz ich na koncert.

Disturbed w Polsce

Grupa Disturbed już wkrótce zagra koncert w Polsce. Impreza odbędzie się na warszawskim Torwarze 20 czerwca 2019 roku. Zespół wystąpi dla polskiej publiczności w ramach Evolution World Tour, która promuje najnowsze wydawnictwo kapeli. Muzycy obiecali, że podczas koncertu usłyszymy nie tylko utwory z ostatniego albumu grupy, ale także największe hity zespołu jak "Down With The Sickness" czy "Inside The Fire".

Zobacz też: Roger Waters na koncercie w Meksyku: „Postawcie się Kaczyńskiemu w Polsce” 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.