Dawid Podsiadło zapowiedział pierwszą w jego karierze koncertówkę. Kiedy ukaże się album?

16.11.2021 16:34
Dawid Podsiadło Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Już niedługo na sklepowych półkach pojawi się nowa koncertówka artysty.

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze opublikuje koncertowy album. Będzie on zapisem trasy “Leśna Muzyka”. Kiedy ukaże się to wydawnictwo i jakie utwory znajdą się na płycie?

Polecamy

Dawid Podsiadło zapowiedział pierwszą w jego karierze koncertówkę. Kiedy ukaże się album?

Bilety na “Leśną Muzykę" zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast. Trasę promowały single: “Matylda”, “Najnowszy klip”, “Trójkąty i kwadraty” i “Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach. Premiera koncertowego wydawnictwa zaplanowana jest na 3 grudnia 2021.

Dawid Podsiadło - ''Leśna Muzyka live'' - Tracklista:

 1. Intro/Bela - Live
 2. Matylda - Live 
 3. No - Live 
 4. Forest - Live 
 5. W Dobrą Stronę - Live   
 6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live 
 7. Małomiasteczkowy - Live   
 8. Trofea - Live 
 9. Pastempomat - Live   
 10. No Part II/LIS - Live 
 11. Nie Kłami - Live 
 12. Nieznajomy - Live 
materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Fani, którzy brali udział w koncertach mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.