Def Leppard nagrał cover „Personal Jesus” Depeche Mode

Olga Konarzycka
19.07.2018 12:28
Def Leppard/ Depeche Mode|undefined Fot. East News/TRICOLORS/FABRICE COFFRINI/AFP

Grupa Def Leppard została zaproszona do nagrania specjalnych utworów dla  Spotify. Muzycy zdecydowali się sięgnąć po twórczość kolegów z branży.

Brytyjskie legendy hard rocka ponownie podjęły się współpracy z popularnym serwisem streamingowym Spotify. 26 maja 2018 roku zespół nagrał dwa single, które były dostępne jedynie na tej platformie. Tym razem, oprócz jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych przebojów, muzycy zdecydowali się umieścić na krążku własną wersję piosenki kolegów po fachu – Depeche Mode.

Def Leppard coveruje Depeche Mode

W ramach akcji Spotify Singles Def Leppard zarejestrowało dwa utwory. Jednym z nich jest znany wszystkim fanom przebój „Hysteria”, który znalazł się na stronie „A” płyty. Kawałek został wydany w 1987 roku, jako czwarty singiel promujący album o tym samym tytule, który odniósł wielki komercyjny sukces.

Strona „B” nowego wydawnictwa Def Leppard zawiera natomiast cover utworu „Personal Jesus” zespołu Depeche Mode. Napisana przez Martina Gore’a piosenka jest dosyć często przerabiana przez rozmaitych muzyków. Swoje wersje singla z albumu „Violator” w przeszłości prezentowali m.in. Marilyn Manson oraz Eddie Vedder, Mike Mc Creedy i Chad Smith. 

Spotify Singles – specjalna akcja serwisu streamingowego

Spotify Singles to akcja stworzona przez serwis w 2016 roku. W jej ramach, platforma zaprasza artystów do nagrania zawierających dwa utwory singli w studiu firmy w Nowym Jorku.

Zgodnie z założeniem jeden zarejestrowany utwór ma być oryginalną kompozycją grupy, natomiast drugi coverem dowolnie wybranego przez muzyka kawałka. Do tej pory w wydarzeniu wzięli udział m.in. U2, Greta Van Fleet oraz Arcade Fire.

Def Leppard w trasie

Def Leppard jest obecnie w trakcie tournee z amerykańskim zespołem Journey. Chociaż trasa obejmuje głównie Stany Zjednoczone, występy grup odbędą się również m.in. w Japonii, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Podczas koncertów nie będzie jednak można oglądać pełnego składu Def Leppard. Przypomnijmy, że gitarzysta zespołu, Phil Collen z powodów rodzinnych musiał wycofać się z udziału w tournee. Jak na razie zastępuje go Steve Brown z zespołu Trixter.

1 czerwca 2018 roku Def Leppard wydał pierwszą część cyklu płyt, które mają podsumować ponad 40-letnią obecność grupy na rynku muzycznym [link]. Składające się z 8 płyt CD wydawnictwo zatytułowano „Volume One”. Znalazły się na nim pierwsze 4 albumy kapeli.  

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.