Eddie Vedder, Mike McCready i Chad Smith zagrali cover „Personal Jesus” Depeche Mode

Maciej Koprowicz
14.02.2018 14:53
Eddie Vedder, Mike McCready i Chad Smith zagrali cover „Personal Jesus” Depeche Mode Fot. kadr z wideo

Do niezwykłego muzycznego spotkania doszło podczas koncertu pod hasłem „One Classy Night In Seattle”.

12 lutego 2018 w Seattle odbył się charytatywny koncert na rzecz organizacji pożytku publicznego Cancer For College, pomagającej studentom zmagającym się z nowotworami. Wystąpiła na nim supergrupa o nazwie One Classy Night, sformowana przez popularnego aktora Willa Ferrella.

Podczas tego wieczoru w składzie zespołu wystąpiło wielu znanych muzyków, między innymi „sobowtór” Ferrella, Chad Smith i Josh Klinghoffer z Red Hot Chili Peppers oraz Mike McCready z Pearl Jam i Stefan Lessard z Dave Matthews Band. Artyści wykonywali covery słynnych rockowych utworów, między innymi „Fire” Jimiego Hendrixa, „Sway” The Rolling Stones, „Babe I’m Gonna Leave You” Led Zeppelin i „So. Central Rain” R.E.M.

W repertuarze znalazł się także wielki przebój Depeche Mode, „Personal Jesus”. Utwór zaśpiewała wokalistka Brandi Carlile, a akompaniowali jej Smith na perkusji, McCready na gitarze i Lessard na basie. W pewnym momencie na scenę nieoczekiwanie wkroczył Eddie Vedder. Wokalista Pearl Jam nie dał jednak popisu wokalnego – zadowolił się… wybijaniem rytmu na tamburynie. Cały występ miał atmosferę mocno niezobowiązującego spotkania przyjaciół i widać było, że wszyscy świetnie się bawili.

Pearl Jam ze (śpiewającym) Eddiem Vedderem wystąpi już niedługo w Polsce - zagra 3 lipca 2018 w TAURON Arenie Kraków. Bilety można zakupić na eBilet.com.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.