Disturbed opublikował nowy utwór i zapowiedział kolejny album

Olga Konarzycka
17.08.2018 13:23
Disturbed|undefined Fot. kadr z wideo 'Are You Ready'/Disturbed

Grupa podzieliła się z fanami pierwszym singlem z nadchodzącego albumu „Evolution”. Posłuchajcie kawałka „Are You Ready”.

Kolejne dobre wieści z obozu Disturbed. Niedawno grupa zakończyła ponoć prace nad kolejnym albumem studyjnym - „Evolution”. Z tej okazji muzycy zorganizowali specjalne głosowanie, w którym pozwolili fanom zdecydować jaka piosenka ma zostać pierwszym singiel promującym krążek - ballada czy raczej nieco cięższy utwór. Wynik ankiety nikogo nie powinien dziwić. Zespół właśnie opublikował całkiem nowy, ostry i dynamiczny utwór. Jak brzmi „Are You Ready”? Posłuchajcie sami.

„Are You Ready”-  nowy singiel Disturbed

16 sierpnia na oficjalnych profilach grupy w mediach społecznościowych zadebiutował teledysk do nowego utworu Disturbed, „Are You Ready”. Jednocześnie zespół ogłosił, że już wkrótce w sklepach pojawi się ich najnowszy album. 

Tak jak zdecydowali fani kawałek jest bardzo żywiołowy i przepełniony ostrymi gitarowymi riffami. Teledysk natomiast pokazuje życie w świecie opanowanym przez technologię. Zobaczcie klip wideo do „Are You Ready”.

Disturbed - kiedy ukaże się nowy album?

Wraz z premierą pierwszego singla Disturbed zdradziło datę ukazania się swojego kolejnego albumu. Płyta „Evolution” zadebiutuje 19 października 2018 roku. W oświadczeniu grupy na Facebooku możemy przeczytać, że uważają oni wydawnictwo za szczególne w ich karierze i mają również nadzieję, że tego samego zdania będą ich fani. 

Z ogromną dumną i radością, nie możemy się doczekać, aż podzielimy się ze światem kolejnym rozdziałem w twórczym życiu Disturbed. Ta płyta jest dla nas naprawdę wyjątkowa i możemy jedynie mieć nadzieję, że podczas jej słuchania, świat poczuje to samo. 

Zespół podkreślił, że muzycznie album przepełniony jest niezwykłymi kompozycjami, w pełni pokazującymi energię i tożsamość Disturbed. Natomiast sam proces nagrywania był dla grupy bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Płyta prezentuje najbardziej śmiałe i eklektyczne połączenie muzycznych stylów i nastrojów, jakiego podjęliśmy się w naszej karierze. Każda piosenka ma swoją własną tożsamość, uczucie i energię. Pisanie utworów oraz sesje nagraniowe do albumu były dla nas niezwykle emocjonalnym i magicznym przeżyciem. Tworzyliśmy bez jakichkolwiek limitów i ograniczeń, po prostu każdego dnia szliśmy tam, dokąd prowadziła nas muzyczna inspiracja.

Muzycy dodali, że podczas prac nad albumem pomogła im twórczość największych rockowych klasyków, którymi inspirowali się już w młodości. Album „Evolution” jest ich zdaniem zupełnie różny od ich dotychczasowej twórczości, jak również najbardziej śmiałym wydawnictwem w karierze grupy. 

 Nadchodzi „Ewolucja”. Jesteście gotowi?

„Evolution” - nowa płyta Disturbed

Na nowym krążku Disturbed znajdzie się łącznie 10 kawałków. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Kevin Churko, który w przeszłości pracował m.in ze Slashem, Ozzym Osbournem i Papa Roach. I chociaż album pojawi się w sklepach dopiero jesienią, na oficjalnej stronie internetowej zespołu już ruszyła jego przedsprzedaż. 

Ekipa Davida Dramaina ma już na koncie 6 albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany „Immortalized” ukazał się w 2015 roku. Na płycie znajdował się cover wielkiego przeboju duetu Simon and Garfunkel, „Sound of Silence”, który zdobył olbrzymią popularność na listach przebojów.

Kupicie nowy album Disturbed?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.