Dlaczego Brian May używa monety zamiast kostki do gry? Gitarzysta zdradził swój sekret

Aleksandra Degórska
15.06.2021 18:52
Brian May z Queen Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani Queen wiedzą, że Brian May używa do gry wyłącznie monet. W końcu mistrz gitary zdradził, dlaczego nie jest fanem kostek do gry.

Większość gitarzystów gra palcami lub kostką do gry. Brian May jednak słynie z tego, że wykorzystuje monetę o nominale sześciu pensów, która jest wykonana z tak zwanego "nowego srebra". Dlaczego nie używa kostek do gry i wybiera tylko te konkretne monety? W czasie rozmowy w radiu BBC muzyk Queen opowiedział o swoim niecodziennym przyzwyczajeniu. 

Polecamy

Dlaczego Brian May używa monety zamiast kostki do gry? Gitarzysta zdradził swój sekret

Brian May nadal wybiera monety, chociaż na samym początku oczywiście sięgnął po kostki. Z biegiem czasu okazało się, że jednak brytyjskie monety są dla niego najlepszym wyborem:

Zazwyczaj używałem dosyć miękkich kostek, bo myślałem, że to pozwoli osiągnąć większą szybkość. Jednak z biegiem czasu zacząłem grać coraz twardszymi kostkami - im były one twardsze, tym bardziej czułem, co dzieje się ze struną pod moimi palcami. W końcu sięgnąłem po monetę i to było idealne.

To wszystko wpłynęło na charakterystyczne brzmienie gitary Briana Maya:

Moneta z "nowego srebra" jest dostatecznie twarda, by czuć ten kontakt ze struną i jednocześnie jest wystarczająco delikatna, by nie porwać struny. Ma ten wspaniały, ząbkowany brzeg i jeśli nim grasz po strunie, to otrzymujesz ten wspaniały dźwięk.

Gitarzysta Queen uważa, że gitara jest jak głos i dzięki monecie jest w stanie wydobyć z instrumentu piękne dźwięki. Jak więc widać, muzyk lubi nietuzinkowe rozwiązania - zresztą wystarczy wspomnieć, że Brian May razem ze swoim ojcem skonstruował swoją gitarę Red Special z elementów piecyka i nada na niej gra.

Polecamy
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.