Dlaczego David Bowie nie zagrał we „Władcy Pierścieni”?

Aleksandra Degórska
19.12.2016 13:24
Dlaczego David Bowie nie zagrał we „Władcy Pierścieni”? Fot. ons.pl

Artysta zdołał kilkakrotnie spróbować swoich sił jako aktor, jednak Peter Jackson nie zdołał przekonać muzyka, żeby wcielił się w rolę Gandalfa. Okazuje się, że Bowie miał wówczas po prostu zbyt wiele spraw na głowie.

Plotki o tym, że David Bowie był brany pod uwagę jako aktor w filmie „Władca Pierścieni” pojawiły się już jakiś czas temu. Dominic Monaghan, który wcielił się w rolę Meriadoka Brandybucka zdradził, że miał możliwość spotkania muzyka podczas przesłuchań do filmu w 2001 roku.

Podejrzewam, że startował do roli Gandalfa. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby starał się o inną rolę. Możliwe, że tak, ale jestem wielkim fanem Davida Bowiego i jestem bardzo szczęśliwy, że znam teraz jego syna Duncana Jonesa. Tak więc możliwość zobaczenia Bowiego osobiście, było dla mnie czymś wyjątkowym.

W końcu wieści odnośnie tego, że muzyk miał pojawić się w filmie potwierdziły się. Wszystko dzięki wywiadowi z reżyserką castingu Amy Hubbard, która opowiedziała o tej sytuacji.

Kobieta zdradziła, że reżyser Peter Jackson chciał zaproponować rolę Gandalfa Davidowi Bowiemu, jednak muzyk nie był w stanie zagrać w filmie z powodu napiętego kalendarza. Tym samym rolę powierzono Ianowi McKellenowi.

Był niedostępny. To była naprawdę krótka rozmowa z legendarnym Chrisem Andrewsem w agencji CAA. Sądzę, że Bowie zagrał na imprezie sylwestrowej w 1999 roku, czyli wtedy kiedy nagrywaliśmy film. Wszystkich zachwycił, ale na pewno nie pojawił się na przesłuchaniach.

Artysta miał wówczas sporo spraw na głowie przez co nie zdołał zaangażować się w kolejny film:

Zwracaliśmy się do Bowiego. Jestem pewna, że był to pomysł Petera Jacksona, który pojawił się w jego głowie jeszcze na samym początku. To była osoba, którą zawsze podziwiał, więc zadzwoniliśmy do Chrisa Andrewsa i Bowie okazał się być za bardzo zajęty.

David Bowie niejednokrotnie pojawiał się na wielkim ekranie chociażby w takich obrazach, jak „Człowiek, który spadł na ziemię” czy „Labirynt”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.