Dżem: Postaramy się zrobić wszystko, żeby nasza muzyka przetrwała trudne czasy

Aleksandra Degórska
28.04.2017 15:00
Dżem: Postaramy się zrobić wszystko, żeby nasza muzyka przetrwała trudne czasy Fot. kadr z wideo

Jerzy Styczyński oraz Beno Otręba opowiedzieli redakcji Antyradio.pl jak występowało się im podczas gali oraz jak oceniają obecny stan muzyki bluesowej.

Podczas 23. ceremonii wręczenia nagród Fryderyki 2017 wręczono również specjalne nagrody dla wybitnych polskich muzyków. Złoty Fryderyk przyznawany jest za całokształt osiągnięć artystycznych.

W 2017 roku statuetkę otrzymali w kategorii muzyka poważna: Piotr Paleczny, muzyka jazzowa: Urszula Dudziak, zaś w kategorii muzyka rozrywkowa: zespół Dżem. Kapela odebrała nagrodę z rąk dziennikarza i członka Akademii Fonograficznej Jana Chojnackiego i szefa marketingu sieci Play Bartosza Dobrzyńskiego.

Przyznanie statuetki grupie Dżem zostało nagrodzone gromkim aplauzem, a ich występ w ramach gali był jednym z ciekawszych momentów ceremonii. Zespół przyznał, że tak naprawę nie marzą o nagrodach, tylko o tym, aby jak najdłużej grać.

Czy występ podczas gali sprawił im przyjemność i jak oceniają stan muzyki rockowej oraz bluesowej w obecnych czasach - o tym wszystkim opowiedzieli Jerzy Styczyński oraz Beno Otręba redakcji Antyradio.pl po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród Fryderyki 2017.

Zwycięzcą w kategorii album roku rock został Organek z płytą „Czarna Madonna”. W tej kategorii nominowani byli również Krzysztof Zalewski, Luxtorpeda, Hey oraz T. Love. Organek otrzymał również drugą statuetkę za utwór roku „Mississippi w ogniu”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.