Eagles of Death Metal wystąpił z U2 w Paryżu

Jakub Gańko
08.12.2015 09:33
Eagles of Death Metal wystąpił z U2 w Paryżu Fot. kadr z wideo

Grupa Jessego Hughesa jednak pojawiła się u boku Bono na koncercie w Paryżu. Oba zespoły zagrały 7 grudnia 2015 roku na AccorHotels Arena.

Drugi z przeniesionych z listopada koncertów U2 w Paryżu kontynuował ideę uczczenia pamięci ofiar zamachu w Bataclan. Potwierdziły się plotki krążące od kilku dni. W trakcie bisów Bono zaprosił na scenę najważniejszy zespół związany z tymi wydarzeniami, czyli Eagles of Death Metal we własnej osobie.

Grupy zagrały razem cover „People Have the Power” Patti Smith, który - z udziałem autorki - rozbrzmiał już na AccorHotels Arena dzień wcześniej. Po tym niecodziennym wykonaniu Irlandczycy opuścili scenę i zostawili ją dla Jessego Hughesa. Eagles of Death Metal zaprezentował przed ponad 20 tysięczną publiką swój utwór „I Love You All the Time”.

Bono zapowiedział amerykański zespół następującymi słowami:

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić pewnych ludzi, których życia pozostaną na zawsze częścią Paryża. To nasi bracia i zaprzyjaźnieni muzycy. Trzy tygodnie temu pozbawiono ich sceny, dlatego dziś oddamy im swoją.

Eagles of Death Metal podziękował mu na swoim profilu na Facebooku:

Pragniemy podziękować z całego serca za wszystko, co nasi bracia z U2 zrobili dla nas w obliczu ataków z 13 listopada. Przypomnieli nam, że źli ludzie nigdy nie biorą wolnego, więc my - rockmani - również nie możemy... i nigdy go nie weźmiemy. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni U2 za to, że umożliwili nam tak szybki powrót do Paryża i pomogli podzielić się leczącą mocą rock'n'rolla z tak wieloma wspaniałymi ludźmi - naszymi przyjaciółmi - tego pięknego miasta. Dziękujemy Wam, Bono, The Edge, Larry i Adam, dziękujemy ich wspaniałemu managementowi, dziękujemy Francji i wszystkim na całym świecie, którzy nadal udowadniają, że miłość, radość i muzyka zawsze zwyciężą z terrorem i złem. Nie możemy się doczekać, by walczyć w słusznej sprawie na wielu frontach już wkrótce, zwłaszcza gdy wrócimy na trasę w 2016 roku. Do zobaczenia w lutym, Paryżu.

Występ był filmowany przez HBO z myślą o późniejszej retransmisji. Fragmenty amatorskich zapisów tego wieczoru obejrzycie poniżej:

Setlista:

 1. The Miracle (of Joey Ramone)
 2. Vertigo
 3. I Will Follow
 4. Iris (Hold Me Close)
 5. Cedarwood Road
 6. Song for Someone
 7. Sunday Bloody Sunday
 8. Raised by Wolves
 9. Until the End of the World
 10. Invisible
 11. Even Better Than the Real Thing
 12. Mysterious Ways
 13. Elevation
 14. Every Breaking Wave
 15. October
 16. Bullet the Blue Sky
 17. Zooropa
 18. Where the Streets Have No Name
 19. Pride (In the Name of Love)
 20. With or Without You

Bis:

 1. City of Blinding Lights
 2. Beautiful Day
 3. Bad
 4. One
 5. People Have the Power (wykonany razem z Eagles of Death Metal)
 6. I Love You All the Time (Eagles of Death Metal)

Pierwszy z przeniesionych koncertów U2 odbył się 6 grudnia 2015 roku. Zespół zaprosił na scenę Patti Smith, z którą wykonał utwory „Bad”/„Gloria” oraz „People Have the Power”. Wieczór obfitował w wiele wzruszających momentów. Na specjalnym telebimie wyświetlano nazwiska osób, które zginęły w Bataclan.

Występy U2 pierwotnie były planowane na 14 i 15 listopada 2015 roku, lecz zostały błyskawicznie odwołane po zamachu w Bataclan 13 listopada 2015 roku. W paryskim klubie zginęło 89 osób, w tym jeden z członków ekipy Eagles of Death Metal.

Jak Wam się podobają nagrania z paryskiego koncertu U2 i Eagles of Death Metal?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.