Każdy dzień z Pearl Jam. Polscy fani przygotowują akcję przed koncertem

Maciej Koprowicz
19.12.2017 15:01
Każdy dzień z Pearl Jam. Polscy fani przygotowują akcję przed koncertem Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Akcja 184PJKRK ma przygotować fanów na występ Eddiego Veddera i spółki w Krakowie 3 lipca 2018.

Już debiut płytowy Pearl Jam, czyli album „Ten” z 1991 roku okazał się wielkim wydarzeniem na rockowej scenie. Zespół z miejsca stał się jedną z największych gwiazd muzyki na świecie i jego popularność nie przemija do dziś.

„Perłowy Dżem” od początku cieszył się też miłością fanów w Polsce. Muzyka zespołu z Seattle towarzyszyła całemu pokoleniu nastolatków z lat 90. i z pewnością miała wpływ na rockowy boom w naszym kraju, który zaistniał w tej dekadzie.

Każdy polski fan wiąże z Pearl Jam wiele wspaniałych wspomnień. Organizatorzy akcji 184PJKRK postanowili zebrać jak najwięcej fanowskich historii i opublikować je na Facebooku na tak samo nazwanym profilu.

Nazwa nie jest przypadkowa – od 1 stycznia do 3 lipca 2018, gdy Pearl Jam wystąpi w Tauron Arenie Kraków minie dokładnie 184 dni. Organizatorzy chcą stworzyć coś w rodzaju wirtualnych kartek z kalendarza. Pomysłodawca akcji, Michał Dobrzański tłumaczy:

Na stronie na Facebooku codziennie od pierwszego dnia roku będziemy zamieszczać minimum jedną historię, wspomnienie związane z Pearl Jam, które pozwoli milej spędzić ten czas i zintegrować fanów jeszcze bardziej przed koncertem. Obecnie zbieramy chętnych i ich historie o pierwszym koncercie, piosence, spotkaniu muzyka, czymkolwiek, gdzie pojawił się PJ w tle, tak, aby ruszyć od 1 stycznia 2018.

Wspomnienia, historie i anegdotki można przysyłać na adres 184pjkrk@gmail.com.

Fanowskie akcje przed koncertami słynnych zespołów to już tradycja. Miłośnicy Korna nakręcili w 2017 roku własny teledysk do piosenki „Layla”. Z kolei wielbiciele Depeche Mode przed koncertem tego zespołu przygotowali film do utworu „Going Backwards”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.