Elton John i Years & Years nagrali cover "It's a Sin". Premiera odbyła się na Brit Awards 2021

12.05.2021 15:45
Elton John Fot. Splash News/EAST NEWS

Elton John połączył siły z Years & Years w utworze "It's a Sin" Pet Shop Boys. Jak wypadł ich wspólny występ?

Elton John i Years & Years zaprezentowali nową wersję "It’s a Sin" podczas ceremonii rozdania Brit Awards 2021. Utwór pochodzi z repertuaru Pet Shop Boys z płyty "Actually". Kawałek doczekał się już wielu coverów, m.in. w wykonaniu grupy Ghost.

Polecamy

Elton John i Years & Years nagrali cover "It's a Sin". Premiera odbyła się na Brit Awards 2021

Występ, jak i sama piosenka nawiązują do czasów, w których żyjemy. W latach 80., gdy powstał utwór "It's a Sin", panowała epidemia AIDS, w 2021 świat mierzy się z pandemią koronawirusa.

Duet i występ zostały zainspirowane serialem Russella T Daviesa "It’s a Sin" ("Bo to grzech"), dzięki któremu temat HIV/AIDS powrócił do debaty publicznej. Olly Alexander, wokalista Years & Years zagrał w serialu główną rolę. Posłuchajcie zatem, jak "It's a Sin" wybrzmiał w XXI wieku:

Producentem wspólnej wersji "It’s a Sin" Eltona Johna i Years & Years jest Stuart Price (The Killers, Madonna, Scissor Sisters, Dua Lipa). Singiel wspiera Elton John AIDS Foundation założoną w 1992 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.