„Emperor of Sand” najlepiej sprzedającą się płytą Mastodona

Robert Skowronski
11.04.2017 13:07
„Emperor of Sand” najlepiej sprzedającą się płytą Mastodona Fot. Radek Zawadzki / Antyradio.pl

I kto by pomyślał, że zespół dopiero tym albumem ustanowi swój sprzedażowy rekord. Ilu nabywców znalazł „Emperor of Sand”?

Krążek znajduje się obecnie na 7. miejscu listy Billboardu z wynikiem 43 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, z czego 41 tysięcy to fizyczne kopie krążka, reszta to te w formie zdigitalizowanej. Poprzednim rekordzistą Mastodona był album „Crack the Skye” z 2009 roku, który w pierwszy tydzień znalazł 41 tysięcy nabywców.

„Emperor of Sand” to w tym momencie nie tylko najlepiej sprzedający się krążek Mastodona, ale też najlepiej sprzedająca się płyta metalowa. Grupie w przeszłości do TOP 10 listy Billboardu udało się wejść jeszcze przy okazji wydania „Once More 'Round the Sun” (6. miejsce w 2014 roku) i „The Hunter” (10. miejsce w 2011 roku).

Jak obecnie wygląda pierwsza dziesiątka Billboardu (stan na 11 kwietnia 2017)?

  1. Drake - More Life
  2. Ed Sheeran - Divide
  3. Kodak Black - Painting Pictures
  4. Bruno Mars - 24K Magic
  5. Piękna i Bestia - OST
  6. Vaiana: Skarb oceanu - OST
  7. Mastodon - Emperor of Sand
  8. Future- Future
  9. Migos - Culture
  10. MercyMe- Lifer

A Wy już macie swoją kopię „Emperor of Sand”? Jeżeli wciąż się zastanawiacie, to posłuchajcie utworów promujących ostatnie wydawnictwo Mastodona:

„Emperor of Sand” trafił na rynek już 31 marca 2017 roku. Krążek stanowi concept album, którego motywem przewodnim jest walka z rakiem. Opowiedział o tym Brann Dailor, perkusista zespołu:

Jednym z ważniejszych tematów na nowym albumie jest czas - ile nam go jeszcze zostało? Co z nim zrobimy? Miałem w swojej głowie taki film, który opowiedziałem w tekstach. Starałem się ze wszystkich sił, by były osobiste i słuchacze mogli się z nimi identyfikować - nie chciałem zabrnąć w zbyt ezoteryczne klimaty.

Jednym z gości na płycie jest Scott Kelly znany z zespołu Neurosis. Usłyszeć go można w numerze „Scorpion Breath”. Za produkcję albumu odpowiada zaś Brendan O'Brien, który współpracował już z Mastodonem przy okazji krążka „Crack the Skye” z 2009 roku.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.