Enter Shikari z coverem Muse

Robert Skowronski
10.06.2015 11:19
Enter Shikari z coverem Muse Fot. kadr z wideo

Muzycy z Hertfordshire, łączący w swojej twórczości ciężkie granie z elektroniką, wzięli na warsztat hit Matta Bellamy'ego i jego kolegów z 2006 roku. Posłuchajcie jak brzmi ich wersja „Supermassive Black Hole”.

Enter Shikari pojawił się w brytyjskiej rozgłośni radiowej, gdzie pod okiem kamer zagrał utwór Muse z płyty „Black Holes and Revelations”.

Cover został przyprawiony domieszką elektronicznych efektów, najbardziej wyczuwalnych w wokalu Roughtona Reynoldsa. Pojawiają się też subtelniejsze momenty, w których główną rolę odgrywają instrumenty klawiszowe.

To nie pierwszy raz kiedy Enter Shikari przedstawia swoje autorskie podejście do znanych utworów. Zespół ma na swoim koncie przeróbkę motywu z serialu „Gra o Tron”, a także cover popowego hitu „Call Me Maybe” Carly Rae Jepsen.

„Supermassive Black Hole” w wydaniu Enter Shikari stanowi wymieszanie różnych gatunków. Również oryginał stanowił skrzyżowanie przeróżnych wpływów, tak o nim mówił Matt Bellamy:

Czuć tu inspirację czerpaną od niektórych zespołów belgijskich, które jako pierwsze łączyły R&B z brzmieniem gitar. Dodaliśmy też nieco Prince'a i Kanyego Westa, zaś riffy są w klimacie Rage Against The Machine. Połączyliśmy ze sobą wiele elementów - jest różnorodnie, momentami nawet całkiem funkowo.

Jeżeli ktoś zapomniał, jak brzmi utwór w wykonaniu Muse, przypominamy oryginał:

Która wersja podoba Wam się bardziej?

Robert Skowronski Redaktor antyradia