Enter Shikari z coverem Muse

Robert Skowronski
10.06.2015 11:19
Enter Shikari z coverem Muse Fot. kadr z wideo

Muzycy z Hertfordshire, łączący w swojej twórczości ciężkie granie z elektroniką, wzięli na warsztat hit Matta Bellamy'ego i jego kolegów z 2006 roku. Posłuchajcie jak brzmi ich wersja „Supermassive Black Hole”.

Enter Shikari pojawił się w brytyjskiej rozgłośni radiowej, gdzie pod okiem kamer zagrał utwór Muse z płyty „Black Holes and Revelations”.

Cover został przyprawiony domieszką elektronicznych efektów, najbardziej wyczuwalnych w wokalu Roughtona Reynoldsa. Pojawiają się też subtelniejsze momenty, w których główną rolę odgrywają instrumenty klawiszowe.

To nie pierwszy raz kiedy Enter Shikari przedstawia swoje autorskie podejście do znanych utworów. Zespół ma na swoim koncie przeróbkę motywu z serialu „Gra o Tron”, a także cover popowego hitu „Call Me Maybe” Carly Rae Jepsen.

„Supermassive Black Hole” w wydaniu Enter Shikari stanowi wymieszanie różnych gatunków. Również oryginał stanowił skrzyżowanie przeróżnych wpływów, tak o nim mówił Matt Bellamy:

Czuć tu inspirację czerpaną od niektórych zespołów belgijskich, które jako pierwsze łączyły R&B z brzmieniem gitar. Dodaliśmy też nieco Prince'a i Kanyego Westa, zaś riffy są w klimacie Rage Against The Machine. Połączyliśmy ze sobą wiele elementów - jest różnorodnie, momentami nawet całkiem funkowo.

Jeżeli ktoś zapomniał, jak brzmi utwór w wykonaniu Muse, przypominamy oryginał:

Która wersja podoba Wam się bardziej?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.