Eurowizja Junior 2019 w Polsce: W jakim mieście odbędzie się impreza?

Aleksandra Degórska
18.01.2019 11:27
Eurowizja Junior|undefined Fot. CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Wiemy już, gdzie odbędzie się kolejna edycja Eurowizji Junior. Dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców przekazał informację, w jakim mieście zobaczymy młodych uczestników.

[AKTUALIZACJA] Telewizja Polska poinformowała, że Eurowizja Junior odbędzie się w Gliwicach, a nie, jak wcześniej zakładano, w Krakowie.

Roksana Węgiel wygrała Konkurs Eurowizji dla Dzieci 2018 roku w Mińsku. W przeciwieństwie do dorosłej odsłony konkursu, zwycięski kraj dziecięcej Eurowizji nie staje się automatycznie organizatorem kolejnej edycji. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją chęć zostania gospodarzem Eurowizji. Wszystko zrobiło się jasne 10 grudnia 2018, gdy Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców oficjalnie ogłosiła, że Polska będzie oficjalnym organizatorem Eurowizji Junior 2019.

W jakim mieście odbędzie się Eurowizja Junior 2019?

Pytanie jednak brzmi, w jakim mieście odbędzie się Eurowizja - nieoficjalnie mówiło się o Gdańsku lub Katowicach. Jednak Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców, w programie "Info Wieczór" TVP Info zdradził, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie.

Jak na razie nie jest znana dokładna data imprezy, ale tradycyjnie powinna odbyć się w listopadzie 2019.

Polska faworytem Eurowizji 2019

Co ciekawe, zwycięstwo Roksany Węgiel spowodowało, że bukmacherzy typują Polskę jako faworyta w konkursie Eurowizji 2019 w Izraelu. Poprzednia edycja odbyła się w Lizbonie i zwyciężyła wówczas piosenka "Toy", którą wykonywała izraelska wokalistka Netta. Jak dotychczas najlepszym wynikiem w Eurowizji może pochwalić się Edyta Górniak. Piosenkarka zajęław 1994 roku 2. miejsce z piosenką "To nie ja!". W 2018 Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer, którzy w półfinale zajęli 14. miejsce i nie dostali się do finału.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.