Fani Korna z Polski stworzyli teledysk do utworu „Layla”

Maciej Koprowicz
02.08.2017 16:04
Fani Korna z Polski stworzyli teledysk do utworu „Layla” Fot. kadr z wideo

Polscy fani Korna chcą dzięki stworzonemu przez siebie teledyskowi przekonać zespół, by na polskim koncercie wykonał utwór „Layla”.

Akcje fanów przed koncertami słynnych zespołów to już tradycja. Szanujący się miłośnicy rockowego wykonawcy starają się podczas jego wizyty w Polsce zaskoczyć go jakimś happeningiem. Przykładowo, fani System Of A Down podczas jego występu wypuścili w powietrze balony, a Amy Lee z Evanescence została obsypana różami. Z kolei wielbiciele Depeche Mode przed koncertem tego zespołu przygotowali własny film do utworu „Going Backwards”.

Sympatycy Korna nie są gorsi i także przygotowali dla ulubieńców niespodziankę przed ich występem, przewidzianym na 15 sierpnia 2017 na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Pod hasłem „Polish fans for KoRn vs KoRn for Polish fans” stworzyli fanowski film do piosenki „Layla”. Chcą w ten sposób przekonać zespół do zagrania mało znanego kawałka, outtake’a z debiutanckiego albumu „Korn” z 1994. Wybór utworu tłumaczyli na poświęconej akcji stronie na Facebooku:

Dlaczego właśnie ten kawałek? Ponieważ jest świetnie zbudowany, ma groove i melodie, ma moc i klimat, od wielu wielu lat nie był grany przez zespół na żywo (tymbardziej w Polsce). Byłby to cudowny rarytas, gdyby Korniszony zagrali go specjalnie dla nas polskich fanów :)

Fani biorący udział w akcji nakręcili siebie podczas wykonywania utworu. Jedni śpiewali, inni grali na perkusji, jeszcze inni na gitarze, a niektórzy po prostu się wygłupiali przed kamerą. Nie zabrakło też popisów najmłodszych fanów Korna. Fanowskie filmiki zostały następnie zmontowane w swego rodzaju teledysk do „Layli”. Został on poprzedzony słowami:

Hej Korn, jesteście gotowi na wyzwanie od najlepszych pieprzonych fanów na świecie? Polskich fanów? Zaśpiewamy dla Was „Laylę” i chcielibyśmy, byście zaśpiewali „Laylę” dla nas. 15 sierpnia 2017 w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka! Zróbmy to!

Jak wypadli fani Korna wspólnie śpiewający jego kawałek? Zobaczcie sami:

Organizatorzy mają nadzieję, że wideo dotrze do zespołu i skłoni go do „podjęcia wyzwania”, czyli odkurzenia starego utworu i zaprezentowania go polskim fanom. Koordynatorka akcji, Kamila Kilian wyjaśnia:

Organizujemy akcję z miłości do zespołu Korn. Chcemy dotrzeć z nią jak najdalej, a przede wszystkim do samego zespołu, o to głównie nam chodzi. Żeby zespół zagrał utwór „Layla” na koncercie w Dolinie Charlotty.

Występ Korna na Festiwalu Legend Rocka już 15 sierpnia 2017. Przed poprzednim koncertem w Polsce, 31 marca 2017, Amerykanie otrzymali inną niespodziankę – dostali od wielbicieli z naszego kraju album z fanartami.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.