Finlandia doczeka się metalowej emotikony

Magda Słomka
05.11.2015 13:49
Finlandia doczeka się metalowej emotikony Fot. pixabay.com + Miszcz Pejnta

Wielbiciele ciężkich brzmień z Finlandii nie muszą się już martwić o brak dedykowanego sobie znaczka. Powstała emotka specjalnie dla długowłosych!

Czuliście się odrzuceni przez społeczeństwo przede wszystkim dlatego, że żadna emotka nigdy w pełni nie wyrażała Waszej osoby? Biedni Wy. Już teraz ta dramatyczna sytuacja ulegnie zmianie, a przynajmniej w metalowej Finlandii.

Elektroniczna ikona została wykonana na potrzeby corocznego kalendarza adwentowego tworzonego na zlecenie Finlandzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Każdy z 24 znaczków ma reprezentować w jakiś sposób ten zimny kraj. Jak więc mogłoby zabraknąć wizerunku włochatego metalowca wznoszącego ku niebu diabelskie rogi? Tak wygląda świąteczna emotka:

foto: finland.dk Fot. foto: finland.dk

Dyplomata, Petra Theman, opowiedział o idei stworzenia świątecznego kalendarza.

Finlandzkie emojis zostały zaprojektowane z żartobliwym podejściem, ale mam nadzieję, że powiedzą one światu nie tylko o naszych cechach, ale także o mocnych stronach.

Żeby nie było wątpliwości - w kalendarzu nie zabraknie także sauny i Nokii.

foto: finland.dk Fot. foto: finland.dk

Kalendarz będzie dostępny w 13 językach (w tym polskim) „już niedługo”, jak zapowiada oficjalna strona produktu.

W październiku 2015 roku pojawiła się pierwsza dobra wiadomość dla smartfonowych i metalowych maniaków. W najnowszej aktualizacji systemu iOS w wersji 9.1 znajdą się „diabelskie rogi”.

Jakie emotki reprezentowałyby Polskę?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.