Pokaż rogi na Facebooku!

Michał Miernik
23.10.2015 19:23
Pokaż rogi na Facebooku! Fot. materiały prasowe

Fanów muzyki metalowej z pewnością ucieszy najnowsza aktualizacja systemu iOS w wersji 9.1. Dzięki niej wśród emoji znajdą się bowiem „diabelskie rogi”.

„Mano cornuta" (z włoskiego „dłoń rogata”) to zdecydowanie najbardziej znany gest używany przez fanów muzyki metalowej na całym świecie.

Aby móc wysyłać „diabelskie rogi” za pośrednictwem iPhone'a, należy zaktualizować system do wersji 9.1. Żeby tego dokonać, należy wejść w Ustawienia -> Główne -> Aktualizacja oraz pamiętać o połączeniu telefonu z Wi-Fi. Po zakończeniu procesu będziecie mogli wraz ze swoimi przyjaciółmi wysyłać sobie emoji, świadczące o Waszym uwielbieniu do metalu.

Gdyby Ronnie James Dio żył, z pewnością ucieszyłaby go najnowsza aktualizacja iOS.

Według powszechnego przekonania gest ten został wymyślony przez byłego wokalistę Black Sabbath, ale w jednym z wywiadów przyznał, że nie jest to prawda:

Wątpię, że jestem pierwszym, który to robił. To tak jakby mówić, że wynalazłem koło. Jestem przekonany, że ktoś to już wcześniej pokazywał, ale ja z pewnością to spopularyzowałem. Pokazywałem ten gest ciągle i w pewnym momencie stał się moim znakiem rozpoznawczym, dopóki publika Brittany Spears też nie zaczęła tego robić. Tak więc gest trochę stracił na znaczeniu. Wtedy byłem w Black Sabbath. To był symbol, o którym myślałem że oddaje to, co ma do przekazania zespół. To nie był symbol diabła, z którym niby się utożsamialiśmy. To wzięło się z Włoch, tak robiła moja babcia i nazywała to „meloik”. [...] W życiu nie powiedziałbym, że ja to wymyśliłem i byłem pierwszy. Powiedziałbym, że przez to że ciągle to pokazywałem ten gest stał się symbolem rock and rolla.

Czy skorzystacie z nowej możliwości systemu iOS?

Michał Miernik Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.