Fragment tekstu piosenki Dawida Podsiadły został użyty podczas Marszu dla Ziemi w Krakowie

04.10.2019 17:16
Dawid Podsiadło|undefined Fot. Karol Makurat/REPORTER

27 września 2019 roku ulicami Krakowa przeszedł Marsz dla Ziemi. Jedna z uczestniczek wykorzystała fragment piosenki Podsiadły do stworzenia transparentu.

Niedawny Marsz dla Ziemi w stolicy Małopolski miał zwrócić uwagę na dziejącą się katastrofę klimatyczną na naszej planecie. Uczestnicy wydarzenia chcieli zainteresować polityków zanikiem miejskiej zieleni oraz uświadomić, że wszyscy jesteśmy moralnie odpowiedzialni za niszczenie Ziemi. 27 września 2019 roku aktywiści maszerowali ulicami Krakowa w ramach akcji Tygodnia dla Klimatu, który trwał w całej Polsce.

Piosenka Dawida Podsiadły na Marszu Ziemi w Krakowie

Wśród grupy osób, które przyszły na marsz z transparentami była także fanka Dawida Podsiadły. Dziewczyna zdecydowała, że wykorzysta jeden z utworów swojego idola i umieści fragment jego tekstu na plakacie. 

Przeczytaj także

W utworze "Dżins" Dawida Podsiadły z płyty "Małomiasteczkowy", która ukazała się w 2018 roku pada zdanie: Przestań, bo psujesz klimat. Chociaż w kompozycji mamy do czynienia z zupełnie innym kontekstem, a podmiot liryczny kieruje te słowa do dziewczyny, z którą aktualnie się spotyka, to również na Marszu dla Ziemi znalazł idealne zastosowanie. Dodatkowo dziewczyna przykleiła na karton zdjęcie wokalisty, aby nie było wątpliwości do czego nawiązuje jej hasło.

Transparent Marsz Ziemi Kraków Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Dawid Podsiadło z akustyczną trasą Leśna Muzyka

W 2020 roku rozpocznie się pierwsza w karierze akustyczna trasa koncertowa Leśna Muzyka Dawida Podsiadły. Muzyk zagra koncerty w 16 miastach w całej Polsce. Chociaż artysta widząc jak duże zainteresowanie wzbudziła przedsprzedaż biletów na wydarzenia, dodał kolejne daty - wszystkie występy znowu wyprzedały się w kilka minut. Trasę Dawida Podsiadły promuje specjalny klip do akustycznej wersji utworu "Matylda" nakręcony w Tatrach, który możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Dawid Podsiadło pokazał "Najnowszy klip" z Tomaszem Kotem i Mają Ostaszewską [WIDEO]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.