Gene Simmons wyjaśnia, dlaczego bilety na koncert KISS są drogie

Joanna Chojnacka
05.07.2019 15:07
KISS|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Współzałożyciel KISS, Gene Simmons postanowił wyjaśnić fanom, skąd wzięły się wysokie ceny na ich koncerty. Sprawdź, jakie ma argumenty.

W ostatnim zestawieniu Pollstar grupa Kiss zajęła 7. miejsce wśród stu najlepiej zarabiających na trasach koncertowych zespołów na świecie. Na rockowo-metalowym podwórku muzyków wyprzedziła tylko Metallica. Autorzy hitu "I Was Made For Lovin' You" zarobili w przeciągu ostatniego pół roku ponad 58 milionów dolarów. Bilety na koncerty Kiss wahają się między 25 a 1000 dolarów. Gene Simmons wyjaśnił, skąd biorą się te kwoty.

Gene Simmons  z KISS: Dlaczego bilety na koncerty są tak drogie?

Basista i wokalista Kiss, Gene Simmons udzielił wywiadu Financial Times, w którym opowiedział o pożegnalnej trasie Kiss. W wypowiedzi dosadnie skomentował ceny biletów na występy swojego zespołu.

Granie w zespole, który aktywnie koncertuje i jeździ po świecie to wielki biznes. To nie jest już mieszkanie w piwnicy u matki, chodzenie do pracy i traktowanie muzyki jako hobby, co oczywiście jest wspaniałe.
Przeczytaj także

Muzyk podkreślił, że show, jakie Kiss oferuje na koncertach swoim fanom jest jedyne w swoim rodzaju. Niestety tak efektowny występ kosztuje, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach biletów. 

Na naszym koncercie zobaczysz show lepsze niż gdziekolwiek indziej. Jeśli idziesz na występ jednego faceta z gitarą akustyczną, płacisz za to mniej. My mamy 60 osób w załodze, jeździmy 20 ciężarówkami i kto wie z iloma jeszcze autobusami i odrzutowcami. 

Zobacz też: Utwór KISS zagrany przez 270 muzyków [WIDEO] 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.