Ghost z nowym singlem "Twenties". Premiera albumu już niebawem!

03.03.2022 12:51
Ghost Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel grupy Ghost. Fanom powinien ten kawałek przypaść do gustu.

11 marca 2022 ukaże się piąty, studyjny album grupy Ghost zatytułowany "Impera". Premiera już niedługo i zespół podzielił się kolejnym singlem zapowiadającym nadchodzące wydawnictwo. Jak brzmi najnowszy singiel "Twenties"?

Polecamy

Ghost z nowym singlem "Twenties". Premiera albumu już niebawem!

Dotychczas poznaliśmy single "Hunters Moon" oraz "Call Me Little Sunshine", zaś na koncertach Ghost już wykonuje na żywo nowy utwór "Kaisarion". Teraz poznaliśmy kolejną, premierową kompozycję "Twenties" i skojarzenia z muzyką rodem z horroru są jak najbardziej na miejscu.

„Twenties”, ze swoim profetycznym przesłaniem i pełną mocy warstwą muzyczną, stoi w mocnym kontraście do poprzednika, hipnotycznego singla „Call Me Little Sunshine”.

Singiel ukazuje się tuż po zakończeniu amerykańskiej trasy Ghost z zespołem Volbeat po Stanach Zjednoczonych. Na płycie "Impera" Ghost przeskakuje kilkaset lat, pozostawiając za sobą nękaną dżumą XIV-wieczną Europę, znaną z poprzedniego dzieła "Prequelle" (2018). W efekcie powstał ambitny i najbardziej przenikliwy pod względem tekstów materiał w dorobku Ghost.

Za produkcję nowej płyty odpowiada Klas Åhlund, zaś za miks Andy Wallace. Na krążku "Impera" znajdzie się 12 utworów, a okładkę płyty zaprojektował Zbigniew M. Bielak.

Polecamy

Ghost "Impera": Tracklista

 1. Imperium
 2. Kaisarion
 3. Spillways
 4. Call Me Little Sunshine
 5. Hunter’s Moon
 6. Watcher In The Sky
 7. Dominion
 8. Twenties
 9. Darkness At The Heart Of My Love
 10. Griftwood
 11. Bite Of Passage
 12. Respite On The Spital Fields
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.