Gitara Kurta Cobaina z klipu "Smells Like Teen Spirit" wystawiona na licytację. Nie uwierzycie, ile jest warta!

13.04.2022 16:05
Kurt Cobain Fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Organizatorzy aukcji zakładają, że instrument Kurta Cobaina zostanie sprzedany za horrendalną kwotę.

Pamiątki po legendach muzyki nadal dobrze się sprzedają. Fani są w stanie wydać naprawdę spore kwoty, żeby tylko mieć autografy, instrumenty, bilety czy rysunki swojego idola. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że przedmioty Kurta Cobaina sprzedają się nadal jak świeże bułeczki, a ich ceny powodują ból głowy. Już niedługo na licytację trafią kolejne rzeczy wokalisty Nirvany i wszystko wskazuje na to, że sprzedaż gitary Cobaina pobije rekord.

Polecamy

Gitara Kurta Cobaina z klipu "Smells Like Teen Spirit" wystawiona na licytację. Będzie kosztować fortunę!

20 maja podczas imprezy Music Icons Julien's Auctions w Hard Rock Cafe w Nowym Jorku odbędzie się licytacja, na którą trafi leworęczny Fender Mustang z 1969 roku w wykończeniu Lake Placid Blue. To właśnie ten instrument możemy zobaczyć w słynnym klipie Nirvany "Smells Like Teen Spirit" z płyty "Nevermind".

Ile może kosztować taka gitara? Organizatorzy szacują, że instrument może zostać sprzedany w granicach 600-800 tysięcy dolarów. Sporo, prawda? Taka cena wiąże się z tym, że Kurt Cobain w 1991 roku wyznał, iż właśnie ta gitara jest jego ulubioną. Muzyk ponoć miał 2 egzemplarze tego instrumentu.

Polecamy

Jak podaje radiozet.pl, prezes i dyrektor generalny Julien's Auctions, Darren Julien w oświadczeniu stwierdził:

To jedna z najbardziej znaczących kulturowo gitar, która jest nie tylko istotna dla historii Kurta Cobaina i Nirvany, ale całej muzyki rockowej. Rzadko przedmioty należące do Cobaina o tak niesamowitej przeszłości są wystawiane na sprzedaż.

Podczas tej aukcji fani Cobaina będą mogli wylicytować również auto muzyka - błękitny Dodge Dart z 1965 roku, który może się sprzedać za 400-600 tysięcy dolarów. Pod młotek trafi również deskorolka z rysunkiem Cobaina, który namalował na niej maskotkę Iron Maiden. Fani będą mogli licytować również jego rysunek Michaela Jacksona oraz karty pokładowe frontmana Nirvany.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.