Gitarzysta Disturbed zabrał głos w sprawie samobójstw muzyków: "To jest jak rak"

Joanna Chojnacka
17.06.2019 14:07
Dan Donegan|undefined Fot. kadr z wideo/DISTURBEDpedia

W jednym z ostatnich wywiadów Dan Donegan, gitarzysta Disturbed poruszył temat samobójstw wśród muzyków. Zdradził, że ostatnio zmienił zdanie w sprawie.

Dan Donegan to gitarzysta najbardziej znany ze współpracy z grupą Disturbed. Ponadto muzyk założył także zespół Vandal. Donegan trafił do listy Chop Shop "100 najlepszych gitarzystów wszech czasów". Obecnie artysta gra również w grupie Fight or Fight, gdzie współpracuje z innym członkiem Disturbed - Mikem Wengrenem.

Disturbed: Dan Donegan o samobójstwach muzyków

Podczas rozmowy z "The Blitz", gitarzysta Disturbed zabrał głos w sprawie muzyków, którzy w ciągu ostatnich lat odebrali sobie życie. Przyznał, że w przeszłości uznawał samobójstwo za bardzo samolubne posunięcie. Temat pojawił się ze względu na przekaz utworu "A Reason to Fight" z najnowszej płyty zespołu "Evolution".

Paul Gray z grupy Slipknot, wokalista The Prodigy, Chester Bennington, Chris Cornell...zbyt wielu naszych rówieśników odeszło w ten sposób. Kiedy umierają nasi przyjaciele, koledzy wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji.

Pierwszy raz osobiście uderzyło mnie samobójstwo Robina Williamsa w 2014 roku. W przeszłości zawsze się denerwowałem na takich ludzi i myślałem, że to bardzo egoistyczne posunięcie. Zadawałem pytanie, jak ktoś mógł coś takiego zrobić?

Przeczytaj także

Muzyk przyznał jednak, że z biegiem czasu zaczął rozumieć, że samobójstwa to najczęściej wynik choroby i przestał oceniać tak surowo osoby, które decydują się na ten ostateczny krok. 

Patrzysz na kogoś takiego jak Robin Williams, na faceta, który sprawia, że wszyscy się śmieją. Myślisz, że ma pieniądze, sukces, wszyscy go kochają, wiedzie idealne życie, a potem widzisz, że kieruje nim choroba.

Oni nie mogą sobie z tym poradzić. To jest jak rak, w każdej chwili może nam zabrać każdego.

Z osobistych względów, kiedy rozmawialiśmy, jakie tematy chcemy poruszyć na nowej płycie Disturbed, zasugerowałem piosenkę o depresji i walce z uzależnieniami, ponieważ każdy z nas ma kogoś bliskiego, kto zmagał się lub nadal zmaga z czymś takim.

Disturbed w Polsce

Grupa Disturbed już niedługo wystąpi na koncercie w Polsce. Muzycy zagrają 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy "Evolution World Tour". Zespół obiecał, że poza utworami z nowej płyty, na koncercie usłyszymy także największe hity formacji takie jak "Down With The Sickness" czy "Inside The Fire".

Zobacz też: Ronnie James Dio zgasił jednym zdaniem Davida Draimana 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.