Gitarzysta Rammsteina o trasie koncertowej w 2019: Mam mieszane uczucia

Aleksandra Degórska
28.11.2018 13:07
Rammstein|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Richard Kruspe zdaje sobie sprawę, że stadionowa trasa koncertowa to duże przedsięwzięcie i martwi się, żeby wszystko poszło zgodnie z planem.

Rammstein słynie z niesamowitego scenicznego show i nawet Ci, którzy nie przepadają za kapelą wybierają się na jej koncerty ze względu na niesamowite wizualizacje, światła i... ogień!. Zespół zapowiedział pierwszą w historii stadionową trasę koncertową i Rammstein zagra 24 lipca 2019 roku na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Gitarzysta Rammstein o trasie koncertowej w 2019

Richard Kruspe ma jednak pewne obawy co do tej trasy, bowiem jest to naprawdę duże przedsięwzięcie. Podczas wywiadu dla fińskiej telewizji Kaaos TV muzyk opowiedział o przygotowaniach dotournée:

Mam mieszane uczucia. Oczywiście niecierpliwie czekam na tę trasę, bo wcześniej czegoś takiego nie robiliśmy, to jest jakby kolejny etap. Z drugiej strony jest to bardzo duża odpowiedzialność. Wspięliśmy się na wysoki poziom pod względem występów i kontynuowanie tego...

Muzyk czuje jednocześnie podekscytowanie i obawy przed koncertami Rammsteina:

Jesteśmy w połowie przygotowań i uświadomiliśmy sobie, że granie na stadionie jest zupełnie inne. Wszystko jest inne - musisz myśleć inaczej, poradzić sobie ze światłem dziennym. Musisz brać pod uwagę wszystkie te czynniki i nie jest to wcale łatwe. Cały czas myślę co mogę, a czego nie mogę robić. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego... będzie ciekawie. W tej kwestii cieszę się, że jest jeszcze 5 innych kolesi, na których barkach spoczywa odpowiedzialność. 

Gitarzysta Richard Kruspe ostatnio udziela sporo wywiadów ze względu na promocję albumu "A Milion Degrees" wydanego w ramach swojego projektu Emigrate.

Rammstein - kiedy nowa płyta?

Prawdopodobnie na polskim koncercie grupy Rammstein usłyszymy już nowy materiał. Jak wyznał Richard Kruspe Rammstein kończy prace nad nowym album i krążek powinien pojawić się wiosną 2019. Album stanie się następcą płyty "Liebe Ist Für Alle Da" z 2009 roku. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.