Gitarzysta metalowego Watain został deportowany z USA i nie pojawi się na trasie z Morbid Angel

22.11.2019 11:43
Watain|undefined Fot. Karol Makurat/REPORTER

Pelle Forsberg nie zagra koncertów Watain z Morbid Angel. Gitarzysta został deportowany do Meksyku ze względu na zawartość swojej komórki.

Grupa Watain nie ma ostatnio za dużo szczęścia. Całkiem niedawno mieszkańcy Singapuru sprzeciwili się koncertom kapeli i zebrali 16 tysięcy podpisów, aby zakazać ich występom. Wcześniej tuż po koncercie zespołu w Polsce doszło do brutalnego pobicia jego uczestników. Tym razem gitarzysta zespołu nie pojawi się na scenie dzielonej przez metalowców z grupą Morbid Angel.

Gitarzysta Watain deportowany do USA

Podczas jesiennej trasy Morbid Angel, zespołowi towarzyszy Watain. Niestety gitarzysta formacji, Pelle Forsberg został zmuszony do opuszczenia trasy i deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Na granicy USA jeden celników cofnął muzykowi wizę służbową i zablokował ponowny wjazdy artysty do kraju.

Przeczytaj także

Chociaż podobno dokumenty gitarzysty są w porządku, to niepokój celników dotyczył zawartości telefonu Forsberga. Forsberg zaprzecza, jakoby jakakolwiek treść na jego komórce była nielegalna.

Nie mam na telefonie żadnych nielegalnych treści ani nagrań, za które mógłbym zostać ukarany. Niektóre zdjęcia mogą być niepokojące dla "normalnych ludzi". Nie żyję normalnie. To zdjęcia z moich wypraw z przyjaciółmi na przejażdżki motocyklami, które mogą mieć szemrane oznaczenia klubów. Mam tam też odcięte głowy po wypadkach drogowych, spawanie dziwnych rzeczy, które wyglądają przerażająco, zdjęcia z tras, gdzie oczywiście dzieje się różne g*wno.

Watain poinformował o sytuacji swoich fanów. Muzycy opowiedzieli, że Pelle został aresztowany, zamknięty w celi i przesłuchiwany przez całą noc. Gitarzystę deportowano do Meksyku, co według jego kolegów jest zbyt radykalną decyzją podjętą przez przypadkowego funkcjonariusza celnego.

Zespół jest zmuszony wystąpić podczas trasy w składzie czteroosobowym. Muzycy przyznają również, że to niejedyny kłopot z jakim się spotkali. Pelle ma w kapeli także wiele innych obowiązków, które musiałby być ponownie rozdzielone.

Zobacz też: Immolation i Ragnarok na trzech koncertach w Polsce 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.