Gitarzysty Rammsteina nie cieszy nagrywanie płyt

Magda Słomka
17.10.2014 15:26
Gitarzysty Rammsteina nie cieszy nagrywanie płyt Fot. ru.wikipedia.org

Richard Z. Kruspe, który aktualnie zajmuje się promowaniem zespołu Emigrate, opowiedział o różnicach w tworzeniu dwóch projektów. Co mu nie pasuje?

Na pytanie czy nagrywanie z zespołem Rammstein jest przyjemne, Kruspe odpowiedział:

Nie. Nie ma mowy. Nie jest. Nie dla mnie. To działa, ale doświadczyłem wiele cierpienia.

Co jest takiego złego w grupie, która przyniosła mu popularność?

Kocham ten zespół, a sposób w jaki pracujemy jest jedynym, który działa i ja to rozumiem. Ale grając w Emigrate i stopniowo poznając samego siebie, stwierdzam, że wolę być tym, który sprawuje kontrolę nad wszystkim i zawsze mówi ostatnie słowo. To czyni ze mnie lepszego muzyka.

Zatem jak jest naprawdę?

Rammstein jest demokratycznym zespołem i czasami decyzje podejmowane na jego temat są egoistyczne, nie zwraca się uwagi na muzykę. W mojej kapeli tego nie ma. To sprawia, że doświadczenia w studiach nagraniowych są o wiele bardziej przyjemne właśnie z Emigrate.

A jakie plany ma delikatnie znienawidzony przez gitarzystę Rammstein?

Wydajemy koncertowe DVD, potem kolejne koncertowe DVD i kolejne... Myślę, że teraz jest moment, w którym każdy powinien zająć się swoimi sprawami.  To ważne, ponieważ Rammstein zawsze był zespołem, który potrzebował czasu, słuchał siebie, swoich potrzeb i tego ile czasu przerwy pomiędzy albumami potrzebuje.

Jedną z dobrych zmian w przemyśle muzycznym jest to, że nie musisz wydawać już jednej płyty rocznie, jeżeli nie jest to konieczne. Lubię ideę nabierania oddechu między albumami. Myślę, że powrócimy do Rammsteina. Kocham z nimi koncertować i jeśli ktoś będzie miał wizję na nową płytę, to ją nagramy.

Przynajmniej na koniec coś pozytywnego...

Nowy krążek zespołu Emigrate, „Silent So Long”, ukaże się już 4 listopada 2014. Płyta wyprodukowana w całości przez członków zespołu została zmiksowana na przełomie lutego i marca tego roku przez Bena Grosse. Goście specjalni, którzy brali udział w nagraniach to: Lemmy Kilmister, Jonathan Davis, Marilyn Manson, Peaches i Frank Delle z zespołu Seed.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.