Glenn Tipton ma chorobę Parkinsona i nie będzie już występował z Judas Priest

Maciej Koprowicz
12.02.2018 11:15
Glenn Tipton ma chorobę Parkinsona i nie będzie już występował z Judas Priest Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Stan zdrowia nie pozwala gitarzyście na dalsze koncertowanie z zespołem. Glenn nie wystąpi na trasie promującej album „Firepower”.

Judas Priest poinformował na facebookowym profilu, że jego gitarzysta Glenn Tipton zmaga się z chorobą Parkinsona. Jest ona już w takim stadium, że utrudnia muzykowi grę. 71-letni Glenn nie jest już w stanie występować na pełnych obrotach i zdecydował się zrezygnować z koncertów z Priest.

Zespół wiosną 2018 roku rozpocznie trasę koncertową promującą album „Firepower”, który ukaże się 9 marca 2018. Tiptona w roli gitarzysty na trasie zastąpi Andy Sneap, jeden z producentów nowego albumu.

W oficjalnym oświadczeniu Judas Priest na Facebooku czytamy:

10 lat temu u Glenna zdiagnozowano nadejście wczesnych stadiów Parkinsona. Od tamtej pory aż do niedawna Glenn żył życiem wielkiego heavymetalowego gitarzysty, które zawsze wiódł, utrzymując ustanowiony przez samego siebie standard jakości wykonania, który jest szalenie ważny.

W tej chwili Glenn jest zdolny grać niektóre mniej wymagające utwory Priest, ale z powodu postępów choroby nie będzie już koncertował w trasie.

Zgodnie z metalowym duchem, który mówi, że „show musi trwać”, Glen poprosił Andy’ego Sneapa, by zastąpił go na scenie.

Sam Tipton także napisał kilka zdań od siebie dla fanów. Podkreśla, że rezygnacja z występów nie oznacza, że odchodzi z Judas Priest.

Chcę, by wszyscy wiedzieli, że w tej chwili najważniejsze jest, by trasa Judas Priest doszła do skutku, a ja nie odchodzę z zespołu – po prostu moja rola się zmieniła. Nie wykluczam możliwości, że wrócę na scenę, kiedy poczuję, że znowu mogę wymiatać z Priest. Kiedyś, w nie tak odległej przyszłości mam nadzieję znów zobaczyć Was, metalowych maniaków.

Do oficjalnego oświadczenia swoje stanowisko dołączyli także pozostali członkowie zespołu.

Rob, Richie, Ian i Scott chcą powiedzieć:

Mieliśmy zaszczyt obserwować determinację Glenna, wytrwałe zaangażowanie przez lata, okazywanie pasji i wiary w siebie poprzez pisanie, nagrywanie i koncertowanie z Priest – on jest prawdziwym metalowym bohaterem!

Nie jesteśmy zaskoczeni uporem, z jakim Glenn chce dokończyć trasę „Firepower” i dziękujemy Andy’emu, że dołączy do nas i sprawi, że życzenie Glenna się spełni.

Nie możemy się doczekać, by Glenn wrócił do nas na trasie. Kochamy Cię, Glenn.

Judas Priest wystąpi 13 czerwca 2018 w Spodku w Katowicach. Tego samego wieczoru zagra też Megadeth. Bilety dostępne na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.