Guns N' Roses ogłosił powrót w oryginalnym składzie!

Robert Skowronski
30.12.2015 08:02
|north Fot. materiały prasowe

Wielu marzyło o tym od lat, na poważnie zaczęto myśleć o takiej możliwości od kilku miesięcy i w końcu stało się. Guns N' Roses powróci i to ze Slashem na pokładzie.

Ukryty pod cylindrem gitarzysta przekonywał, że powrót jego oryginalnej formacji byłby niezłą zabawą. Kilka miesięcy później wyszło na jaw, że jego relacje z Axlem Rosem są już jak najbardziej przyjacielskie. Stopniowo skład Guns N' Roses zaczęli też opuszczać kolejni gitarzyści - DJ AshbaBumblefoot.

Wszystko zaczęło się powoli układać w spójną całość. Gdy zespół na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieścił grafikę z pierwszej płyty i przed seansami „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy” zaczęły być wyświetlane tajemnicze teasery z koncertu Guns N' Roses można już było być pewnym, że nie są to przypadkowe ciągi zdarzeń.

Guns N' Roses będzie headlinerem najbliższej edycji festiwalu Coachella, który odbędzie się między 15 a 17 oraz 22 a 24 kwietnia 2016 roku w Indio w Kalifornii. Wcześniej, bo 6 kwietnia 2016, grupa zagra też na nowo otwartym obiekcie w Las Vegas. Kapela jest również w trakcie dogadywania się w sprawie 25 koncertów na stadionach Ameryki Północnej na lato 2016. Koszt biletu to od 250 do 275 dolarów, zaś sami muzycy za pojedynczy występ mają zainkasować sumę 3 milionów dolarów.

Pewne jest to, że na scenie obok Axla Rose'a stanie Slash i Duff McKagan. Ostatni raz miało to miejsce 17 lipca 1993 i wyglądało to tak:

A co z Izzym Stradlinem oraz Stevenem Adlerem lub Mattem Sorumem w roli perkusisty? Jesteśmy dobrej myśli, że i ci panowie zaprezentują się przed publicznością, jednak w tej sprawie nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji. Istnieje prawdopodobieństwo, że ich miejsce zajmą Richard Fortus (gitara) i Frank Ferrer (perkusja) oraz że będziemy mogli też zobaczyć klawiszowca grupy Dizzy'ego Reeda znanego z obu odsłon krążka „Use Your Illusion”.

Cieszycie się z powrotu Guns N' Roses?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.