Hey w koncertowym coverze „Arahji” Kultu

Jakub Gańko
02.02.2017 09:48
Hey w koncertowym coverze „Arahji” Kultu Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie jak Katarzyna Nosowska wykonywała słynny przebój Kultu na jesiennej trasie zespołu Hey.

„Arahja” to jeden z tych polskich szlagierów, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Wciąż kochają go zarówno nasi rodzice, jak i następne pokolenia, mimo że kawałek ma już prawie 30 lat. Choć to jeden z najbardziej znanych kawałków rocka schyłkowego PRL-u, dla wielu do dziś pozostaje zagadką.

Utwór znalazł się pierwotnie na trzecim albumie studyjnym Kultu, wydanym w 1988 roku „Spokojnie”. Na początku kompozycja miała się nazywać „Nowa piosenka o Berlinie” z racji tego, że Kazik w metaforyczny sposób nawiązywał w niej do sytuacji podzielonego Berlina. Tytuł „Arahja” zainspirowało podobieństwo motywu Hammonda do partii z utworu „July Morning” grupy Uriah Heep.

Na wspomniany motyw zabrakło miejsca w coverze grupy Hey. Katarzyna Nosowska sięgnęła z kolegami po „kultową” kompozycję na jesiennej trasie koncertowej zespołu. W ich wykonaniu „Arahja” została mocno spowolniona i nabrała zupełnie nowego charakteru, choć nie można odmówić Nosowskiej zaangażowania wokalnego.

Hey podzielił się coverem Kultu na swoim oficjalnym Facebooku:

Jesienna trasa koncertowa promowała wydany w 2016 roku album „Błysk”, który promowały takie single jak „Prędko, prędzej”, „Historie”„2015” i tytułowy „Błysk”, do którego zrealizowano kosmiczny teledysk oraz specjalną grę na stronie internetowej.

Już 10 lutego 2017 roku Hey wznowi koncertowanie i zagra m.in. w Radomiu, Krynicy Zdroju, Polanicy Zdroju, Rybniku oraz Sosnowcu. W marcu 2017 odwiedzi Augustów, Białystok i Warszawę, a także Manchester, Southampton i Bristol. Pozostałe występy zaplanowano na razie do 9 kwietnia.

Jak Wam się podoba „Arahja” w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.