Incubus rozpoczął nagrywanie 8. płyty

Aleksandra Degórska
05.08.2016 11:07
|north Fot. East News

Wyczekujecie nowego krążka od kapeli? Zespół w końcu wszedł do studia, zatem czekanie opłaciło się!

Ostatni studyjny album zespołu ukazał się w 2011 roku i mowa tutaj o „If Not Now, When?”. Potem nadszedł czas na wydanie EP-ki „Trust Fall (Side A)”, na której znalazły się 4 kompozycje, m.in. „Absolution Calling” czy „Trust Fall”.

Wiadomo jednak, że kilka utworów zaostrzyło apetyt fanów, którzy chcieliby dostać album, a nie tylko EP-kę. W końcu do tego dojdzie, bowiem Michael Einziger udostępnił zdjęcie ze studia nagraniowego udowodniając, że Incubus zaczyna rejestrację nowego materiału:

Zapewne na więcej szczegółów trzeba będzie trochę zaczekać. Jeszcze w grudniu 2015 roku w jednym z wywiadów Brandon Boyd przyznał, że praca nad nowym krążkiem wre:

Incubus aktywnie przygotowuje album. Mamy sporo materiału, nad którym pracujemy i szukamy najlepsze rozwiązania.

Jak się okazuje pomysły na nowy materiał pojawiły się dosyć dawno temu, ale muzycy musieli zmienić nieco swoje plany, co spowodowało, że proces nagrywania krążka wydłużył się w czasie:

Wkrótce będzie nowa muzyka od Incubus. Stworzyliśmy prawie cały album z wartościowym materiałem jeszcze przed wybraniem się w letnią trasę po Stanach w 2015 roku. Planowaliśmy wrócić, szybko nagrać materiał i wydać go przed wakacjami. Jednak, gdy wróciliśmy zaczęliśmy pisać i pisać i zauważyliśmy, że pojawiające się idee przyćmiewają te wcześniejsze. Postanowiliśmy dalej tworzyć przebierając w materiale i próbując stworzyć najlepszy album z możliwych.

Warto zatem śledzić poczynania kapeli, bo możliwe, że już wkrótce zaczną się dzielić pierwszymi nagraniami z nadchodzącego krążka. W jakim muzycznym kierunku zmierzy kapela? Ile utworów znajdzie się na albumie? Czy odwiedzi Polskę w ramach trasy? Pytań jest sporo i liczymy na to, że wkrótce zagadka zostanie rozwiązana.

Czekacie na nowy studyjny krążek od Incubus?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.