Jack White chciał pobić muzyka The Black Keys

Robert Skowronski
14.09.2015 17:22
Jack White chciał pobić muzyka The Black Keys Fot. kadr z wideo

Gdy gwiazdy rocka idą poimprezować na mieście, to można być pewnym, że ten wieczór nie będzie spokojny. Tak też było, gdy na drodze Jacka White'a znalazł się perkusista The Black Keys.

Patrick Carney, bębniarz wspominanego zespołu, twierdzi, że nie wiele brakowało, a doszłoby do rękoczynów w nocy 13 września 2015 roku. Oskarża on Jacka White'a o to, że chciał go pobić. Perkusista relacjonuje całe zajście serią tweetów opublikowanych na swoim profilu:

Nigdy nie poznałem Jacka White'a.

1

Aż do ostatniej nocy.

2

Przyszedł do baru w Nowym Jorku, w którym byłem z grupą znajomych i chciał ze mną walczyć.

3

Ja się nie biję i nie biłem się wtedy, ale był wściekły!!!

4

On jest powodem, dla którego zaczął grać muzykę. Przez dupkowatych osiłków, którzy sprawiali, że czułem się jak zero. Muzyka była ulubioną, prywatną rzeczą.

5

Nie wiem czemu był niepocieszony, dlatego, że bardzo lubiłem Zeppelinów i chciałem grać na gitarze, ale obciąłem sobie mały palec i zostałem perkusistą?

6

 Może być głośno, ale może tez być bardzo, bardzo smutno i żałośnie.

7

Jack White jest jak głupia koszulka Billy'ego Corgana z napisem „zero” w ludzkiej formie.

8

Rzecznicy Jacka White'a zostali spytani o ten incydent, jednak nie udzielili żadnego komentarza. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na zakopanie topora wojennego. Minęło zaledwie kilka godzin, a Patrick Carney dzieli się już dobrą nowiną, że panowie rozwiązali sprawę w sposób pokojowy:

Rozmawiałem z Jackiem przez godzinę, jest w porządku. Wszystko gra.

9

Jak mogło dojść do takiej nieprzyjemnej sytuacji? Ma ona zapewne podłoże we wcześniejszych wydarzeniach z 2013 roku. Wtedy to do sieci wyciekł mail, jaki White kierował do swojej byłej żony Karen Elson. Wspominał on w nim osobę Dana Auerbacha, frontmana The Black Keys. Nazywał go naśladowcą i dupkiem. White narzekał też, że kobieta zapisała ich dzieci do tej samej szkoły w Nashville, gdzie chodzi córka Auerbacha:

Mój problem z Auerbachem jest taki, że nie chcę mieszać dzieci w to gówno. Jest możliwe, że za 12 lat będę siedzieć na zebraniu rodziców obok tego dupka, a inni ludzie będą nas wrzucać do jednego worka. A on do tego ma pozwolenie na to, by mnie kopiować i wchodzić z butami w moje życie.

Gdy korespondencja wyszła na jaw, wokalista The White Stripes publicznie przeprosił za swoje słowa i życzył The Black Keys samych sukcesów muzycznych.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.