Jak Blink-182 pracuje nad 7. studyjnym albumem?

Aleksandra Degórska
09.02.2016 17:09
Jak Blink-182 pracuje nad 7. studyjnym albumem? Fot. instagram.com/travisbarker

Muzycy kapeli skrupulatnie dokumentują proces powstawania nowego wydawnictwa. Jak im idzie w studiu?

Jeszcze w 2015 roku Blink-182 zabrał się za tworzenie nowego materiału wraz z Mattem Skibą z Alkaline Trio. Zastąpił on Toma DeLonge'a, który poświęcił się pobocznym projektom, przez co na początku 2015 roku został odsunięty od grania w kapeli.

Jak dotąd dyskografię zespołu zamyka album „Neighborhoods”, który ukazał się w 2011 roku. Blink-182 pracuje obecnie z producentem Johnem Feldmannem i ma zamiar wydać nowy krążek latem 2016.

Szczegóły dotyczące tego wydawnictwa są jak na razie nieznane, ale artyści budują stopniowo napięcie udostępniając kolejne zdjęcia oraz krótkie filmy obrazujące postęp ich pracy. Czego możemy się spodziewać po nowym albumie formacji?

Głośnego krzyku Skiby:

... i równie głośnej perkusji:

Travis Barker jest tajemniczy i nie zdradza wiele na temat krążka, jednak wiadomo, że praca w obozie kapeli wre:

Album Blink-182 już powstaje. Jestem podekscytowany, nie chcę wiele ujawniać. Nie wiem, ile utworów napiszemy, gdy w końcu stwierdzimy: „To jest 12 numerów, które wejdą na album”. Mamy teraz 15-20 kompozycji, ale naprawdę czuję, że to jest jak proces. 

Oczywiście krążek będzie promowany w czasie trasy koncertowej w 2016 roku:

Wstępnie mamy plany, żeby zagrać koncerty latem. Wszystko się ułoży i wyjaśni się w odpowiednim czasie. Będzie wspaniale.

Mark Hoppus to potwierdza udostępniając swoje zdjęcie, gdzie nie wygląda najlepiej ze względu na długie prace nad nowym krążkiem:

Gdy śpisz krócej niż 5 godzin, jesteś cały dzień w studiu i zaczynasz wyglądać jak zdjęcie z paszportu, ale utwory są dobre.

Miejmy nadzieję, że kapela dotrzyma słowa i nowy krążek rzeczywiście będzie wspaniały. Fanom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje od muzyków.

Wyczekujecie nowego krążka Blink-182?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.