Blink-182 bez wokalisty i gitarzysty

Urszula Drabińska
27.01.2015 09:43
Blink-182 bez wokalisty i gitarzysty Fot. domena publiczna

Tom DeLonge nas opuścił – poinformowali dwaj pozostali muzycy. Sam zainteresowany nie do końca się z tym zgadza.

Dwaj muzycy zespołu w poniedziałek 26 stycznia 2015 roku poinformowali, że podczas festiwalu Musink, który odbędzie się w marcu w Kalifornii, dołączy do nich gitarzysta i wokalista Alkaline Trio, Matt Skiba. Gdy wszyscy zaczęli pytać, co z Tomem DeLonge wydali oświadczenie, że opuścił on zespół na czas nieokreślony.

Ustaliliśmy, że wystąpimy na tym festiwalu i nagramy nowy album, a Tom ciągle odkładał to na później bez żadnego powodu. Tydzień przed wejściem do studia dostaliśmy e-mail od jego menedżera, w którym tłumaczył, że na razie nie chce brać udziału w żadnym projekcie Blink-182 i że woli pracować nad swoimi niemuzycznymi przedsięwzięciami. Bez urazy, ale show dla naszych fanów musi trwać.

Trochę inaczej sprawę widzi odsunięty od zespołu muzyk. Szybko na Facebooku wystosował sprostowanie.

tom-delonge-blink182
Do wszystkich fanów: Nigdy nie odszedłem z zespołu. Byłem właściwie telefon od występu Blink-182 w Nowym Jorku, kiedy zaczęły spływać dziwne informacje z prasy… Widocznie te informacje powstały „za zgodą” zespołu. Czy jesteśmy dysfunkcjonalni? Tak. Ale, Chryste…

Kto ma rację? Wszyscy po trochu.

Tom DeLonge nie miał ostatnio ani czasu, ani ochoty na granie z Blink-182, wolał Angels & Airwaves – zespół, który założył w 2005 roku, gdy muzycy rozstali się po raz pierwszy. W tym czasie basista / wokalista Mark Hoppus i perkusista Travis Barker chcieli tworzyć nową płytę i podpisali już nawet umowę z wytwórnią. Czuli się przez niego zaniedbani. W najnowszym wywiadzie dla „Rolling Stone” nazwali go „niewdzięcznym i nieszczerym”.

Nie napisali jednak, że wywalają Toma, po prostu w związku z brakiem czasu znaleźli dla niego zastępstwo. Tymczasem na jeden koncert.
Może dla dobra fanów – żeby nie powodować u nich traumy – jeszcze sobie wszystko wyjaśnią.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.