Jak brzmi 1. singiel supergrupy muzyków QOTSA, Mastodona i At The Drive-In?

Jakub Gańko
21.04.2016 13:39
Jak brzmi 1. singiel supergrupy muzyków QOTSA, Mastodona i At The Drive-In? Fot. materiały prasowe

Pierwszy singiel supergrupy Gone Is Gone z nadchodzącej EP-ki jest już w sieci. Posłuchajcie, jaki kształt przybrała współpraca muzyków.

W skład Gone Is Gone wchodzą wokalista i basista Troy Sanders z Mastodona, gitarzysta Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age oraz perkusista Tony Hajjar znany z At the Drive-In. Muzykom towarzyszy gitarzysta i klawiszowiec Mike Zarin, który miał okazję współpracować już z tym ostatnim przy muzyce filmowej. Nowy projekt stanowi pokłosie ich poprzednich działań.

Zaledwie tydzień po opublikowaniu pierwszego fragmentu wspólnego materiału, Gone Is Gone zaprezentował światu pełną wersję singla „Violescent”, który będzie otwierał nachodzący minialbum grupy. Posłuchajcie, jaką drogę obrali muzycy w swoim najnowszym projekcie.

Sanders i Hajjar są bardzo zadowoleni z ewolucji ich brzmienia. Gone Is Gone to według nich efekt doświadczeń wieloletniego koncertowania i nagrywania z innymi zespołami, a także wzajemnej miłości do tworzenia ścieżek dźwiękowych. Muzycy byli odpowiedzialni m.in. za soundtrack gry Splinter Cell: Blacklist.

Mike i ja mieliśmy przyjemność brać udział w niesamowitych kampaniach reklamowych dla filmów i zwiastunach. Naszym celem jest teraz wycisnąć z tego projektu jeszcze więcej... Chcemy mieć możliwość pracy zdalnej, komponować na potrzeby filmów i nie tylko. Wyczucie czasu było w tym przypadku jak instynkt macierzyński. Powołaliśmy ten projekt do życia kilka lat temu i stanowczo zbyt długo czekaliśmy z upublicznieniem naszej muzyki. Pora kończyć tę ciążę. Lekarz zalecił nam pokazać światu ten zespół właśnie teraz!

Muzycy przygotowali 20 utworów, z których część trafi na planowany pełnowymiarowy debiut, a inne zostaną wykorzystane w filmach. Grupa zadebiutuje na żywo 27 kwietnia 2016 roku w Los Angeles, natomiast 8 lipca 2016 nakładem Rise Records trafi na rynek EP-ka zatytułowana po prostu „Gone Is Gone”. Znamy okładkę i zawartość tego wydawnictwa.

goneisgone Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

  1. Violescent
  2. Starlight
  3. Stolen From Me
  4. Character
  5. One Divided
  6. Praying From the Danger
  7. Recede and Enter
  8. This Chapter

Jak Wam się podoba „Violescent”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.