Jak brzmi Radiohead na klarnecie basowym?

Magda Słomka
23.09.2015 13:58
Jak brzmi Radiohead na klarnecie basowym? Fot. kadr z wideo

Dostojnie. Sprawdźcie, jak prezentuje się jeden z najbardziej znanych utworów Radiohead zatytułowany „Creep” w wersji na cztery klarnety basowe!

Znany kawałek Radiohead, który został wydany w 1992 roku, doczekał się niezliczonej ilości przeróbek. „Creep” okazał się być na tyle uniwersalny, że sięgają po niego artyści specjalizujący się w wielu gatunkach muzycznych. Utwór przyciąga więc także wielbicieli klasycznych i starodawnych brzmień.

Mieliśmy już do czynienia z „Creep” w wersji vintage, nadszedł czas na wersję klasyczną. Co prawda bez wokalu, ale cztery klarnety basowe powinny zrekompensować Wam wszystkie braki...

Posłuchajcie utworu Radiohead w naprawdę dostojnej odsłonie!

Ci czterej panowie to Edmund Welles: The Bass Clarinet Quartet. Zespół pochodzi z Kalifornii, a jego członkowie to Cornelius Boots, Jonathan Russell, Jeff Anderle i Aaron Novik. Panowie specjalizują się w coverowaniu znanych utworów i w swoich poszukiwaniach nie ograniczają się do jednego gatunku muzycznego.

Za stworzenie niezwykłej aranżacji odpowiada lider grupy, Cornelius Boots, który określa siebie mianem „Davida Lyncha klarnetu basowego”.

Podoba Wam się taka wersja „Creep”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.