Jak brzmi wielki przebój Krzysztofa Krawczyka w heavymetalowej wersji?

Maciej Koprowicz
13.08.2018 15:19
Jak brzmi wielki przebój Krzysztofa Krawczyka w heavymetalowej wersji? Fot. Lukasz Kalinowski/EAST NEWS

Tekst tego słynnego utworu wiarygodnie zabrzmiałby w ustach Axla Rose’a lub innej gwiazdy rocka. Teraz możemy wyobrazić sobie, jak brzmiałby Krzysztof Krawczyk, gdyby zdecydował się w młodości na karierę muzyka hard n’ heavy.

„Chciałem być” to jeden z największych przebojów Krzysztofa Krawczyka. Ukazał się w 2002 roku na albumie „...bo marzę i śnię”. Choć należy do późniejszego okresu twórczości króla polskiej piosenki, to dziś należy do najbardziej rozpoznawalnych piosenek wokalisty. Zwłaszcza wśród młodszej publiczności, w czym duża zasługa internetu – za sprawą autoironicznego tekstu, będącego rozliczeniem Krawczyka z długą, burzliwą karierą („skasowałem kilka bryk”), utwór stał się swego rodzaju memem.

Ten wielki przebój doczekał się wielu przeróbek, a najnowsza powstała z inicjatywy Piotra Łosiewicza. Piotr podzielił się z nami swoją wersją „Chciałem być” w stylu hard rocka/heavy metalu.

„Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka w heavymetalowej wersji

Autor napisał do nas:

Mam na imię Piotrek i kocham rocka.

Nagrałem cover Krzysztofa Krawczyka- Chciałem być w wersji rockowej.

Całość nagrałem samodzielnie. Jest to niskobudżetowa produkcja, lecz mam nadzieję, że się spodoba.

Do piosenki Łosiewicz stworzył także teledysk, skompilowany z nagrań dokonanych na tegorocznym Pol’And’Rock Festivalu. Przypomnijcie sobie, jak było w 2018 w Kostrzynie nad Odrą przy dźwiękach nostalgicznego przeboju Krzysztofa Krawczyka w czadowej wersji:

Krzysztof Krawczyk – nowe płyty

W ostatnich miesiącach nestor polskiego popu wydał dwie płyty, z bardzo odmiennym od siebie materiałem. Pierwsza, „Wiecznie młody”, która ukazała się jesienią 2017, to album z jego interpretacjami piosenek Boba Dylana z polskimi tekstami. Druga, „Biało-czerwoni. Przeboje kibica” trafiła na rynek przed mistrzostwami świata w piłce nożnej 2018 w Rosji i zawierała autorskie piosenki kibicowskie. Pochodził z niej przebój „Lewandowski, gol dla Polski”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.