Jak brzmią hity z lat 90. zagrane na metalowo?

Maciej Daszuta
16.11.2016 19:36
Jak brzmią hity z lat 90. zagrane na metalowo? Fot. kadr z wideo + Hrabia pejnta

Z łezką w oku wspominacie pogo na szkolnych dyskotekach przy „Smells Like Teen Spirit” albo podstawówkowe przytulańce do taktów Backstreet Boys? Mamy dla Was metalowe wersje głównych motywów z tych przebojów.

Lata 90. to dla wielu z nas piękny okres w życiu, który kojarzy się z dziecięcą beztroską i magiczną wręcz aurą tajemnic skrywanych przez otaczający świat. To także czas pierwszych przyjaźni, pierwszych pocałunków, ale też i złamanych serc.

Jeśli z rozrzewnieniem wspominacie chwile, gdy poznawaliście nową muzykę oglądając „30 Ton”, a w każdym Polonezie grała kaseta wytwórni Blue albo Green Star zapewne chętnie wrócicie też do jednych z największych szlagierów tamtych lat w wersjach, których nie powstydziłoby się Meshuggah.

Wszyscy wiemy, że lubimy czasem posłuchać najbardziej przypałowych kawałków swojej młodości. Jeśli byłyście dumnymi posiadaczkami naszyjnika z „Bravo Girl” ze zdjęciem Nicka Cartera, po latach macie w końcu okazję bez wstydu posłuchać instrumentalnego motywu, który bez trudu zmusi Was do wyśpiewania słów refrenu szlagieru tej zapierającej dech w piersiach formacji: „Tell me why. I never wanna hear you say. I want it that way”.

Wyruszając w nostalgiczną podróż do ery VHS i czasów, kiedy kapele z Seattle rządziły rockowym rynkiem muzycznym łatwo wpaść jednak w melancholię. Dlatego zamiast słuchać nieco smętnych oryginałów proponujemy Wam sprawdzić metalowe brzmienie klasyków takich, jak:

  • Nirvana - „Smells Like Teen Spirit”
  • Semisonic - „Closing Time”
  • Backstreet Boys - „I Want It That Way”
  • MC Hammer - „U Can't Touch This”
  • Radiohead - „Creep”
  • Sugar Ray - „Fly”
  • Guns N' Roses - „Live and Let Die”
  • Weezer - „Undone - The Sweater Song”
  • The Verve - „Bittersweet Symphony”

Gdyby widzowie nie byli pewni, czy wszystko odgrywane jest na żywo, przed kamerą czy może to tylko zgrabny montaż, autor daje pewne wskazówki. Nie chce okłamywać swojej publiczności - jak Kazik Staszewski, gdy w 1991 roku w Sopocie, zmuszony grać z playbacku, w ramach protestu wyszedł na scenę z suszarką zamiast mikrofonu.

Youtuber  zapewne właśnie z tego powodu nie raczył nawet podłączyć swojej gitary. Uważni słuchacze zresztą prędko zauważą, że choć wideo ma podkład perkusyjny, to po ekranie komputera w tle widać, że nie jest on odtwarzany.

Pomimo to, autorowi filmiki samo odgrywanie agresywnych nut na niepodłączonej gitarze ewidentnie sprawia ogromną przyjemność. Widocznie także w jego głowie te utwory ożywiają ekscytujące wspomnienia i przywołują przemiłe chwile, bo w kilku momentach wygląda, jakby... Zresztą, oceńcie sami.

Jeśli wciąż mało Wam lat 90. - przypominaliśmy niedawno także gadżety z tych lat oraz gry, które nie dawały nam wtedy spać.

Jak Wam się podobają metalowe interpretacje tych mniej lub bardziej szanowanych klasyków?

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.