Jak muzycy Queen wspominają pierwsze spotkanie z Adamem Lambertem?

29.04.2019 11:49
Queen z Adamem Lambertem|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Brian May wyznał, że już od pierwszej chwili współpraca z Adamem Lambertem świetnie się układała. Jak pierwsze spotkanie wspomina natomiast sam wokalista?

29 kwietnia 2019 na kanale ABC pojawi się nowy dokument  "The Show Must Go On" pokazujący kulisy współpracy Queen z Adamem Lambertem. Przed premierą ujawniono kilka fragmentów filmu, w których Brian May i Roger Taylor opowiadają o spotkaniu z Lambertem w 2009 roku w programie American Idol.

Queen zachwala współpracę z Adamem Lambertem

Zespół zakończył 4-letnią trasę koncertową z Paulem Rodgersem i wówczas muzykom zaproponowano, by pojawili się w popularnym talent show, o czym wspomniał w wywiadzie Brian May:

Ludzie odpowiedzialni za American Idol zapytali nas, czy nie chcielibyśmy pojawić się w programie i zagrać w finale - wówczas o zwycięstwo walczył Adam z Krisem Allenem. Są świetnymi wokalistkami, ale między nami a Adamem pojawiła się chemia. Po prostu "zaiskrzyło".

Również Lambert miło wspomina spotkanie z legendami muzyki rockowej:

Nasze pierwsze spotkanie było niesamowite. Myślę, że nawet sobie nie zdawałem sprawy, jakie to ważne, dopiero po czasie doceniłem to wszystko.

Przeczytaj także

Adam Lambert zajął drugie miejsce, ale wkrótce po jego występie z Queen pojawiły się plotki, że wokalista dołączy do muzyków i wyruszy razem z nimi w trasę. Półtora roku później zaśpiewał z zespołem kilka piosenek na MTV Europe Music Awards i latem 2012 rzeczywiście wyruszyli razem w europejską trasę. Okazało się, że format Queen + Adam Lambert się sprawdził i współpraca panów trwa do dzisiaj.

Brian May niejednokrotnie w wywiadach zachwycał się młodym wokalistą. Sprawa wygląda podobnie również i tym razem - gitarzysta podkreślił, że Lambert rozkręcił ponownie karierę Queen:

Wszystko się zmieniło, gdy pojawił się ten młody mężczyzna - nie mówię, że to dar niebios - ale nie szukaliśmy jego, on sam się pojawił i potrafił wszystko zaśpiewać.

Adam Lambert nigdy nie dążył do tego, żeby zastąpić Freddiego, ale po tylu koncertach z Queen udało się mu lepiej poznać postać Mercury'go. Wokalista doszedł do wniosku, że sporo go łączy z legendarnym frontmanem. Roger Taylor również zauważył, że Lambert rozwinął skrzydła i jest coraz lepszym artystą. Co ciekawe, wróci od on do Americam Idol, ale tym razem pojawi się w roli gościa, który będzie pracować z uczestnikami nad repertuarem Queen.

Przeczytaj także

Sukces Queen z filmem "Bohemian Rhapsody"

Produkcja o Queen odniosła komercyjny sukces i ma na swoim koncie wiele nagród - 2 Złote Globy, jak również 2 nagrody BAFTA oraz 4 Oscary. Fani zastanawiają się, czy jest szansa na powstanie kontynuacji "Bohemian Rhapsody" - jak na razie nie potwierdzono, by w przyszłości miał pojawić się kolejny film o Queen.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.