Jak się leje piwo Trooper? [GALERIA]

Urszula Drabińska
13.01.2015 12:16
Jak się leje piwo Trooper? [GALERIA] Fot. fb.com/ironmaidenbeer

Od niedawna trunek Iron Maiden dostepny jest w puszkach. Zobaczcie, jak wlewa się do aluminium!

Nie wdajemy się w dyskusję, które piwo lepsze – z puszki czy z butelki. Bruce Dickinson musiał wiedzieć, co robi, gdy pod koniec grudnia ogłosił, że współpracujący z zespołem browar rozpoczyna dystrybucję Troopera w nietłukących się opakowaniach.

Sam piję ale [gatunek piwa – przyp. red.], więc byłem bardzo świadomy tego, że na rynku jest dostępnych wiele wspaniałych piw i będziemy mieć silną konkurencję.

Puszka była sposobem na wyróżnienie się na rynku? Wokalista uważa, że aluminium służy temu piwu. Jak na razie widzi same jego plusy. Aby przekonać do niego także klientów, Iron Maiden zdecydowało się pokazać, co się dzieje z piwem, zanim trafi w ich ręce.

Przeczytaj także

Prawie jak program „Jak to jest zrobione?” na Discovery Channel…

Przepisu na Troopera niestety w krótkim filmie nie znajdziemy, wszystko zaczyna się dopiero od pustych puszek. Przed napełnieniem trzeba je umyć. Dopiero wtedy są gotowe na złoty, piwny prysznic.

Wieczko doklejane jest błyskawicznie, a piwo z kolejnej karuzeli trafia do pasteryzacji. Jeszcze tylko wydruk daty przydatności do spożycia na dnie i już powstają cztero-, a potem dwudziestoczteropaki. Pozostaje władować je na palety i może wędrować do spragnionych Amerykanów. Całemu procesowi jeszcze raz, na spokojnie, możecie przyjrzeć się w galerii.

Tymczasem Trooper w aluminium dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych. W Polsce i w ponad 30 innych krajach wciąż natknąć się można na szkło. Od debiutu w 2013 roku w takim opakowaniu sprzedało się blisko 3 mln litrów tego piwa.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.