James Hetfield trafił na odwyk. Metallica musiała odwołać trasę koncertową

28.09.2019 09:52
James Hetfield|undefined Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

James Hetfield zaczął przegrywać walkę z nałogiem i musiał udać się na terapię odwykową w zamkniętym ośrodku. Metallica przepraszam fanów i odwołuje zaplanowane koncerty.

Metallica to największy zespół na świecie. Nikt inny nie przyciąga takich rzeszy fanów i nie zarabia na koncertach tak dużych pieniędzy. Z oszałamiającym sukcesem zespołu nie radzą sobie jednak niektórzy członkowie kapeli.

Od muzyków oczekuje się życia zgodnego z maksyma sex, drugs & rock'n'roll. To pułapka, która dla wielu artystów jest śmiertelnie groźna.

Przeczytaj także

Na oficjalnej stronie Metalliki pojawiła się właśnie wiadomość kierowana do fanów. Jej autorami są Lars, Kirk i Rob, którzy poinformowali o problemach Jamesa i ich wpływie na plany kapeli.

James Hetfield trafił na terapię odwykową. Metallica odwołała trasę koncertową

W krótkim przekazie kierowanym do fanów członkowie Metalliki poinformowali, że zespół musiał odwołać tournée po Australii i Nowej Zelandii.

Członkowie kapeli podali także, co jest powodem takiej decyzji.

Jak wielu z was zapewne wie, nasz brat James od wielu lat boryka się z problemem powracającego uzależnienia. Niestety, musiał właśnie powrócić na terapię odwykową, żeby walczyć o powrót do zdrowia.

James Hetfield nie ukrywał swoich problemów z uzależnieniem. Frontman Metalliki spędził już czas na odwyku w 2001 roku. W podjęciu tak radykalnego kroku pomogła mu miłość do rodziny. Hetfield przyznał, że obawiał się utraty najbliższych.

Metallica zapowiedziała, że zacznie znów koncertować, gdy tylko James powróci do zdrowia i formy. Nie podano, ile może potrwać jego pobyt na odwyku.

Zobacz także: Lars Ulrich zdradził, ile jeszcze czasu zostało Metallice 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.