Lars Ulrich zdradził, ile jeszcze czasu zostało Metallice

27.09.2019 14:24
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W jednym z ostatnich wywiadów Lars Ulrich został zapytany o to, ile czasu Metallica będzie jeszcze aktywna na scenie. Perkusista uspokoił fanów.

Chociaż od wielu lat krąży legenda, że Metallica skończyła się na "Kill'em All" to ich kolejne sukcesy wyraźnie zaprzeczają tej teorii. Muzycy wyprzedają do ostatniego biletu największe obiekty na świecie, a osiągnięcie statusu złotej czy platynowej płyty to dla nich norma. Artyści mają na koncie kilka kultowych albumów i długą listę przebojów, jednak jak wiadomo, każda kapela musi kiedyś zejść ze sceny.

Ile czasu zostało Metallice? Lars Ulrich odpowiada

Na pewno znajdą się tacy, którzy zepchnęliby z niej Metallicę już dzisiaj. Jednak chyba w najbliższym czasie nie będzie to możliwe. W jednym z ostatnich wywiadów dla Pollstar perkusista grupy, Lars Ulrich podzielił się swoimi obliczeniami i wyznał, ile jego zdaniem zostało czasu Metallice.

Przeczytaj także

Okazało się, że Ulrich ma dosyć realistyczne podejście do swojej przyszłej kariery. Muzyk bierze pod uwagę, że chęci nie zawsze idą z fizycznymi możliwościami i najwyraźniej się już z tym pogodził.

Kiedy ludzie pytają nas, jak długo jeszcze będziemy grali, zwykle odpowiadam ostrożnie, że może do 70-tki. Nie wiadomo w jakim będziemy stanie później. Pojawia się ryzyko wielu problemów zdrowotnych, które mogą pokrzyżować nam plany.

Mimo to Ulrich jest dobrej myśli i wierzy, że Metallice czeka jeszcze całkiem długi żywot.

Jestem niemalże pewien, że wizja, w której gramy i sprawnie funkcjonujemy w wieku 76 lat jest realna. Mamy w sobie chęć grania muzyki, utrzymywania relacji w zespole, kontaktu z fanami i prezentowania naszej twórczości. Na pewno chcemy to robić i czerpiemy ogromną radość z grania i dzielenia się muzyką z ludźmi. Czujemy wielki szacunek do naszych fanów. Granie utrzymuje nas przy życiu, a jedyną niewiadomą są tutaj nasze fizyczne możliwości. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Ulrich zapewnił też, że chce aby ich koncerty trzymały poziom i zaspokajały oczekiwania fanów. Dlatego jeśli zajdzie taka potrzeba, zespół jest gotowy grać mniej koncertów, które nie stracą na jakości.

Zobacz też: Lars Ulrich o najważniejszych momentach koncertów z orkiestrą symfoniczną

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.