Jerry Cantrell: Nowa płyta Deftones rozwali system

Małgorzata Wierzejewska
28.07.2015 09:44
Jerry Cantrell: Nowa płyta Deftones rozwali system Fot. face to face/ Reporter/ East News

Według lidera Alice In Chains nowy krążek formacji Chino Moreno zaskoczy fanów. Płyta, na której gościnnie pojawił się Cantrell ukaże się 25 września 2015 roku.

Czekają na nią zarówno fani Deftones, jak i Alice In Chains. Panowie Chino Moreno i Jerry Cantrell połączyli siły i zapowiadają, że jest na co poczekać.

Odliczam, kiedy usłyszę co Chino z tym zrobił. To na pewno będzie bardzo dobre. Zdecydowanie udało mi się, na tyle na ile potrafiłem, odnaleźć ich brzmienie. Oni są świetnymi kumplami, więc naprawdę bardzo się cieszę, że do mnie zadzwonili.

Jerry Cantrell zdradził też, że jego partia, która pojawi się w jednym z kawałków Deftones to „coś jakby solówka”.

To, co z nimi zrobiłem jest naprawdę dobre. Śmieję się oczywiście, bo nie mnie to oceniać. Wiem też, że póki co Chino nie napisał tekstu do tego kawałka. To od niego zależy więc, czy numer będzie jeszcze lepszy. Jestem przekonany, że rozwali system.

Dla Chino Moreno zaproszenie Jerry'ego Cantrella jako gościa było otwarciem się na nową, muzyczną ścieżkę. Jak sam mówi, do tej pory w kawałkach Deftones nie mogliśmy usłyszeć typowych solówek.

W naszych utworach widzę przestrzeń, którą można zapełnić czymś, co je przypomina. Dlatego właśnie pomyślałem, że styl Jerry'ego idealnie wpasuje się w jeden z naszych numerów. Wysłałem mu demo tego utworu. Po dwóch dniach przysłał mi propozycję swojej partii. Niedługo później nagraliśmy go w studiu.

Przypomnijmy, że póki co brzmienie nowej płyty Deftones pozostaje tajemnicą. Do tej pory mogliśmy usłyszeć jedynie 15-sekundowy fragment nowego krążka.

Za produkcję albumu odpowiada Matt Hyde. Ten sam, który współpracuje między innymi z zespołem Slayer

Jesteście ciekawi, jak brzmi wspólny kawałek Chino Moreno i Jerry'ego Cantrella?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.