Josh Homme i Iggy Pop „wdzierają się do serca”

Robert Skowronski
26.01.2016 07:59
|center Fot. kadr z wideo

Muzycy podzielili się kolejnym utworem, który znajdzie się na ich krążku „Post Pop Depression”. Posłuchajcie jak brzmi „Break Into Your Heart”.

Josh Homme i Iggy Pop nagrywali wspólny album w tajemnicy. Jednak to co wcześniej było robione przed oczami świata nie jest już dłużej ukrywane, a wręcz przeciwnie - artyści zaczęli dzielić się swoimi dokonaniami. Mogliśmy już usłyszeć kawałek „Gardenia”, a teraz udostępniono kolejny utwór.

Na płycie oprócz nazwisk lidera Queens of the Stone Age i jednego z ojców chrzestnych punk rocka, znaleźli się też tacy muzycy, jak Dean Fertita z The Dead Weather oraz Queens of the Stone Age na gitarze i klawiszach oraz Matt Helders z Arctic Monkeys za perkusją. Ich wspólne dzieło ujrzy światło dzienne 18 marca 2016 roku, jednak przed tym czasem możemy nacieszyć uszy drugim z udostępnionych numerów. Posłuchajcie „Break Into Your Heart”:

Iggy Pop opowiedział o współpracy z Hommem oraz samym procesie powstawania swojej 17. płyty „Post Pop Depression”:

Chciałem być wolny, a żeby to się stało potrzebowałem zapomnieć. Zapomnieć, że muszę mieć muzykę. Josh miał to w sobie, więc sprowokowałem wspólne spotkanie. Żaden kompozytor nie chce tworzyć o niczym. Zrobiliśmy wielki rumor na pustyni Stanów Zjednoczonych.

Wokalista Queens of the Stone Age uważa, że ten krążek jest zupełnie czymś nowym zarówno w jego karierze, jak i Popa:

Chodziło o to, żeby udać się w miejsca, w których żaden z nas nie był. Taka była umowa między nami.

Nagrania do „Post Pop Depression” ruszyły w styczniu 2015 roku w dwóch studiach Homme'a - Pink Duck w Los Angeles i w domowym studiu w Joshua Tree. Krążek powstał bez wsparcia żadnej wytwórni.

Jak wygląda okładka płyty i jakie inne utwory się na niej znalazły?

iggypoppostpopcd Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

  1. Break Into Your Heart
  2. Gardenia
  3. American Valhalla
  4. In the Lobby
  5. Sunday
  6. Vulture
  7. German Days
  8. Chocolate Drops
  9. Paraguay

Muzycy po premierze albumu mają w planach udać się w trasę koncertową, a skład zespołu przy występach na żywo ma zostać rozszerzony o Troya Van Leeuwena z Queens of the Stone Age oraz Matat Sweeney'a z Chavez. Nie będą to jednak duże koncerty. Panować ma raczej kameralna atmosfera, o czym wspomniał Homme:

Nie będzie żadnych dużych show w wielkich pomieszczeniach, nie będą też dostępne bilety. To będzie coś specjalnego.

Jak Wam się podoba „Break Into Your Heart”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.