Karolak, Wiśniewski i Kołaczkowska wystąpili na Torwarze z Nocnym Kochankiem

23.12.2019 10:37
Nocny Kochanek|undefined Fot. Albert Gula/materiały prasowe

20 grudnia 2019 roku Nocny Kochanek zagrał finalny koncert drugiej części Trasy w Ciemność. Na warszawskim Torwarze nie zabrakło niespodzianek. 

2019 rok był bardzo pracowitym czasem dla regularnie zdradzających metal członków Nocnego Kochanka. Muzycy wydali swój trzeci album studyjny "Randka w Ciemność", który promowali przez następne 12 miesięcy w Polsce i za granicą. Nocny Kochanek zagrał przez ostatni rok aż 100 koncertów w tym 76 klubowych - z czego aż 56 wyprzedanych. Setny i jednocześnie jeden z największych w karierze zespołu występ przypadł na warszawski Torwar, gdzie artyści przygotowali dla fanów szereg niespodzianek.

Nocny Kochanek zagrał setny koncert w 2019 roku na Torwarze

Kto "randkował" z Nocnymi Kochankami, ten dobrze wie, że muzycy poprzedzają każdy swój występ utworem "The Wicker Man" grupy Iron Maiden, z którą tak często są porównywani. Na Torwarze muzycy przygotowali własną wersję kompozycji, ku zaskoczeniu wyczekujących na znane intro pod sceną fanów. Co ciekawe, idole Zdrajców Metalu zagrali na tej samej scenie nieco ponad 19 lat temu w ramach trasy Dirty Deeds. 

Przeczytaj także

Utwór "Zaplątany" to pierwsza w historii Nocnego Kochanka ckliwa ballada o cierpieniu podmiotu lirycznego ze względu na zaniedbanie depilacji okolic bikini przez jego partnerkę. Kompozycja znalazła się na debiutanckiej płycie zespołu "Hewi Metal" wydanej w 2015 roku. W numerze gościnnie pojawiła się Joanna Kołaczkowska, która próbowała dodzwonić się do ukochanego Andżeja. Członkini kabaretu Hrabi wystąpiła również na warszawskim Torwarze, gdzie poza znajomą kwestią z "Zaplątanego" odśpiewała wraz z Krzysztofem Sokołowskim "Song porzuconej", czyli "Piosenkę o Andrzeju".

Kolejnym gościem Nocnego Kochanka na warszawskim Torwarze był Tomasz Karolak. Aktor razem z Szymonem Majewskim i Piotrem Cyrwusem współpracował z zespołem w ramach kręcenia klipu do utworu "Czarna Czerń". Celebryci wcielili się wówczas w role blackmetalowców, którzy rozczarowali swoich wiernych fanów faktem, że po zejściu ze sceny nie czczą szatana, ale oddają się całkiem przeciętnym czynnościom jak np. wędkowanie. 

Nocny Kochanek i Tomasz Karolak Fot. Foto: Albert Gula/materiały prasowe

Ostatnim z gości podczas występu Nocnego Kochanka na Torwarze został... Michał Wiśniewski. Wokalista Ich Troje pojawił się w klipie muzyków do utworu "Zdrajca Metalu" z drugiej płyty studyjnej grupy. Wiśniewski wkroczył na scenę w długim białym futrze i nastroszonymi czerwonymi włosami, gdzie poza graniem na gitarze, zaśpiewał także kilka wersów hitu Kochanków. 

Nocny Kochanek Michał Wiśniewski Fot. Foto: Albert Gula/materiały prasowe

Zobacz też: "Twój Stróż" - wokalista Nocnego Kochanka w piosence inspirowanej twórczością Jakuba Ćwieka

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.