Kasabian podzielił się singlem „You’re In Love With A Psycho”

Aleksandra Degórska
17.03.2017 13:23
|north Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

W końcu poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego krążka od kapeli. Sprawdźcie, czy najnowszy utwór zespołu przypadnie Wam do gustu.

Jeszcze w 2016 roku było wiadomo, że kapela zabrała się do pracy nad następcą „48:13”. Po drodze poznaliśmy numer „Comeback Kid”, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej gry FIFA 17, jak również grupa zagrała na żywo numer „Put Your Life On It”. Natomiast na święta Bożego Narodzenia Kasabian udostępnił fragment nowego kawałka.

W końcu jednak poznaliśmy konkrety dotyczące nadchodzącego wydawnictwa, który ma być powrotem do gitarowych korzeni. Zespół właśnie podzielił się najnowszym singlem „You’re In Love With A Psycho” zapowiadając szóstą płytę pod tytułem „For Crying Out Loud”, która ukaże się 28 kwietnia 2017.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Według zapowiedzi zespołu jest to najlepszy materiał nagrany przez Anglików w ich dotychczasowej karierze – zuchwały, buńczuczny, z przebojowymi melodiami.

Za skomponowaniem i wyprodukowaniem wszystkich 12 utworów, które znalazły się na krążku ponownie stoi Sergio Pizzorno, który tak wypowiedział się o tej płycie:

Postanowiłem dać sobie sześć tygodni na napisanie albumu tak, jak tworzyło się kiedyś i to stało się dla mnie bardzo inspirujące. Upewniłem się, że na niczym nie znajdzie się nic ponadto, co niezbędne, tylko klasyczne numery, żadnego pobłażania, znalazło się tam tylko to, co powinno. Słyszałem, jak Berry Gordy powiedział kiedyś, że jeśli nie uchwycisz zamysłu kompozycji w pierwszych czterech taktach, to nie jesteś gotowy – i takie oldschoolowe podejście przyjąłem komponując utwory.

Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim albumie „48:13” zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek:

Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia. Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej jako stara muzyka. Chcieliśmy nagrać bardzo pozytywny album pełen nadziei z gitarowym brzmieniem, aby przypomnieć ludziom, że jest ono nadal aktualne

Płyta ukaże na nośniku CD oraz winylu. Dodatkowo dostępna będzie także kolekcjonerska dwupłytowa wersja CD Deluxe.

Jakie utwory znajdą się na płycie?

Tracklista:

 1. Ill Ray (The King)
 2. You’re In Love With A Psycho
 3. TwentyFourSeven
 4. Good Fight
 5. Wasted
 6. Come Back Kid
 7. The Party Never Ends
 8. Are You Looking For Action
 9. All Through The Night
 10. Sixteen Blocks
 11. Bless This Acid House
 12. Put Your Life On It

Jak oceniacie nowy kawałek od Kasabian?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.