Kazik Staszewski chciał napisać piosenkę o prezydencie: "Uznałem, że to żenada"

16.07.2021 14:38
Kazik Staszewski z grupy Kult Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Na ostatniej płycie Kultu miał pojawić się utwór o prezydencie. Dlaczego do tego nie doszło?

Na nowym albumie Kultu zatytułowanym "Ostatnia Płyta" pojawił się utwór "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki" . Okazuje się jednak, że pierwotnie piosenka miała być zupełnie o czymś innym, a mianowicie o... prezydencie. Kazik Staszewski zdradził, jak miała wyglądać ta piosenka.

Polecamy

Kazik Staszewski chciał napisać piosenkę o prezydencie: "Uznałem, że to żenada"

W wywiadzie dla magazynu Teraz Rock, Kazik Staszewski wyznał, że przy tworzeniu utworu "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki" zainspirował się Gorillaz. Co więcej, piosenka miała być o prezydencie:

Wymyśliłem beat, gitarę basową, wokal – ściągnąłem z „Clint Eastwood” Gorillaz. „Są rzeczy, dla których trzeba kłamać” to jest taki świetny bon mot z jakiegoś serialu, już nie pamiętam z jakiego, wokół którego ułożyły mi się zwrotki. Za to refren był taki sobie – że ktoś otoczył nasz dom, że zabrali nam wolność, takie frazesy. Potem ułożyłem taki, że prezydent debil – bo „debil” to po hiszpańsku słaby. Tekst był więc taki, że nasz prezydent jest słaby, a potem to samo po hiszpańsku, że „debil”. Ale uznałem, że to jednak żenada.

Ostatecznie Kazik zdecydował się na inny temat, który bezpośrednio jego dotyczy:

W końcu postanowiłem zrobić interes prywatny i napisać, że od dwunastu lat nie mogę się dobić o zgodę na odlesienie swojej działki na Białołęce. Żadne to moje idee fixe, ale chuj tam, zrobię sobie prywatę!

Kult ostatnio narobił sporo zamieszania, gdy opublikował wpis dotyczący koncertów tylko dla zaszczepionych. Porównał taką sytuację do apartheidu i muzycy oświadczyli, że nie chcą dzielić ludzi i grać tylko dla publiczności po szczepieniach. Niektórzy pomyśleli, że artyści są przeciwni szczepieniom, ale Kazik później odniósł się do tych słów wyznając, że sam jest już zaszczepiony.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.