Kerry King o Limp Bizkit: Byłem załamany tym gównem

Aleksandra Degórska
27.09.2016 14:39
Kerry King o Limp Bizkit: Byłem załamany tym gównem Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ta kapela ma tyle zwolenników co też i wrogów. Gitarzysta Slayera nie ma najlepszego zdania na temat Limp Bizkit...

W 1998 roku ukazał się studyjny album Slayera zatytułowany „Diabolus in Musica”. Płyta wywołała sporo kontrowersji, bowiem formacja odeszła od brzmienia, z którego była znana. Krążek zajął 31. pozycję na liście Billboard 200.

Za muzyczne eksperymenty na tej płycie był odpowiedzialny Kerry King. Gitarzysta nie wspomina najlepiej tego okresu, gdy tworzył materiał i jak się okazuje miał na to wpływ zespół, który wówczas zdobył sporą popularność:

Pieprzona era Limp Bizkit. Pamiętam, że był to jedyny raz, gdy pozwoliłem, aby coś miało na mnie wpływ, gdy tworzę. Kiedy nagraliśmy „Diabolus in Musica” nie kręciło mnie tworzenie utworów, bo byłem tak bardzo urażony tym gównem.

Wiadomo, że gitarzysta nigdy nie owija w bawełnę i również tym razem nie zamierza się ograniczać wypowiadając się na temat amerykańskiej kapeli:

Nie mogłem zrozumieć dlaczego ktoś tworzy taką muzykę, nie mówiąc już o tym, że ktoś mógłby ją lubić. To był zdecydowanie mój najbardziej mroczny okres jeśli chodzi o muzykę i to definitywnie ukazało się na „Diabolus in Musica” przez brak mojego zaangażowania.

Muzyk czuł się zrezygnowany ze względu na to, co działo się w przemyśle muzycznym:

Nie byłem załamany z powodów osobistych - czułem się tak ze względu na to, co stało się popularne w muzyce - nie rozumiałem tego.

Całe szczęście tworząc materiał na ostatni studyjny album „Repentless” z 2015 roku, który zajął 4. pozycję na liście Billboard 200, King nie przejmował się za bardzo muzyczną konkurencją.

Tworzenie utworów na to wydawnictwo przebiegało zupełnie inaczej:

Można powiedzieć, że na „Repentless” masz 95% mnie, gdzie jestem wku*wiony jak diabli. W tym właśnie jest dobry Slayer i jest to coś, czego ludzie oczekują od zespołu.

A co Wy sądzicie o Limp Bizkit?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.