Kim jest pierwsza dama w Guns N' Roses?

Jakub Gańko
05.04.2016 12:00
|north Fot. kadr z wideo

Melissa Reese to nowa towarzyszka ekipy Axla Rose'a, którą poznaliśmy na koncercie w Los Angeles. Kim jest i skąd się wzięła pierwsza kobieta w zespole?

Jedną z głównych atrakcji koncertu-niespodzianki, który odbył się klubie Troubadour 1 kwietnia 2016, była dla nas możliwość ostatecznego przekonania się, kto w końcu gra obecnie w Guns N' Roses. Okazało się, że oprócz Axla, Slasha i Duffa McKagana na scenie byli obecni Richard Fortus, Dizzy Reed, Frank Ferrer oraz Melissa Reese pełniąca obowiązki drugiego klawiszowca.

Choć można mieć pewne wątpliwości, po co w Guns N' Roses aż dwoje klawiszowców, nie da się zaprzeczyć, że Reese ma do swojego fachu pewne predyspozycje. Naukę śpiewu i gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat, a 10 lat później komponowała już własne utwory. Następnie doszlifowała swoje umiejętności producenckie i w pełni opanowała takie programy jak Pro Tools.

Melissę przy pracy obejrzycie na poniższym nagraniu:

Kompozytorka ugruntowała swoją karierę pracą w telewizji, gdzie zajmowała się przygotowaniem muzyki do tak zróżnicowanych programów jak sportowy „Inside the NFL”, serial „Plotkara” czy reality show „Z kamerą u Kardashianów”. W 2007 roku wydała EP-kę „Lissa”, a pochodzący z niej utwór „Girlfriend” został wykorzystany w kampanii reklamowej marki obuwniczej.

Trzeba przyznać, że dziewczyna przeszła długą drogę od takiej muzyki do obozu Guns N' Roses, szczególnie że w jej bogatym résumé padają też takie nazwiska jak Chuck D, Vanessa Carlton czy Taylor Swift. W jaki sposób trafiła zatem na jedną scenę między Axla Rose'a i Slasha? Najprawdopodobniej właśnie za sprawą dawnych współpracowników tego zespołu.

Reese stworzyła duet kompozytorski z Bryanem „Brainem” Mantią, który w latach 2000-2006 grał na perkusji w Guns N' Roses. Oboje wzięli też udział w nagrywaniu wielopłytowych wydawnictw „Kind Regards” i „Best Regards” Bucketheada, który był gitarzystą zespołu w latach 2000-2004. Aż dziwne, że Melissa trafiła do Gunsów dopiero teraz.

Oprócz niewątpliwego talentu muzycznego, Reese sprawdza się również w roli modelki. Obszerną galerię jej zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie melissareesemusic.com.

Uważacie, że Melissa Reese pasuje do Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.